Divoké plzeňské osudy: Alkohol za volantem, drogy, i brutální napadení

David Limberský už řidičský průkaz zase má. Kdo bude vozit na tréninky Petra Bolka?
Nejčerstvější plzeňský průšvihář se jmenuje Petr Bolek. Rodák z Ostravy nadýchal na začátku července 2,26 promile alkoholu. Brankář přišel na tři roky o řidičský průkaz a k tomu zaplatí 150 tisíc korun. Rozsudek však není pravomocný, Bolek se ještě může odvolat.
Plzeň přivedla v létě po zranění Matúše Kozáčika k Bolkovi ještě dalšího brankáře Aleše Hrušku. Bývalý brankář Příbrami má také za sebou nepříjemnou zkušenost na českých silnicích. V květnu roku 2013 naboural svůj luxusní McLaren. Nehoda vznikla kvůli nepřiměřené rychlosti a řidič před jízdou nepil alkohol.
David Limberský rovněž zničil luxusní vůz. Bývalý reprezentační obránce však řídil své Bentley v září roku 2015 pod vlivem alkoholu a dokonce se z místa nehody na pražském Smíchově snažil policistům utéct. Od letošního června už Limberský znovu vlastní řidičský průkaz.
Během angažmá v Plzni si pořádný průšvih neodpustil ani Martin Fillo. Současný záložník Teplic na konci roku 2011 udělal pořádnou ostudu ve striptýzovém baru a posilněný alkoholem ještě poničil auta před zmíněným podnikem. Fillo skončil na záchytce.
Foto: ČTK
Sport Sport, jek
15. 8. 2017 15:22
Viktoria Plzeň má a měla ve svém kádru fotbalisty, ke kterým mohou začínající hráči jen těžko vzhlížet.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy