Ronaldo vystřílel oslabenému Juventusu remízu s AS Řím

27. 9. 2020 22:57
Obhájce titulu Juventus Turín v druhém kole italské ligy ztratil body. Remízu 2:2 na hřišti fotbalistů AS Řím zachránil hostům dvěma góly Cristiano Ronaldo, favorit dohrával o deseti. Český záložník Antonín Barák odehrál celý zápas při vítězství Verony 1:0 nad Udine.
AS Řím - Juventus (Cristiano Ronaldo)
AS Řím - Juventus (Cristiano Ronaldo) | Foto: Reuters

AS Řím se ujalo vedení po penaltě Jordana Veretouta, stejným způsobem ale odpověděl Ronaldo. Hvězdný Portugalec vstřelil gól v úvodních dvou zápasech sezony počtvrté v kariéře.

V nastaveném čase první půle zakončil Veretout rychlý brejk a v 62. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu Adrien Rabiot. "Stará dáma" ale dokázala i v oslabení srovnat, tentokrát se Ronaldo prosadil hlavou. Juventus nezdolal "Vlky" podruhé za sebou, na konci minulé sezony jim dokonce podlehl na vlastním stadionu 1:3.

Barák nastoupil na rozdíl od minulého duelu proti AS Řím v základní sestavě a pomohl svému týmu k udržení stoprocentní bilance. Utkání rozhodl v 57. minutě střídající Andrea Favilli. Verona v úvodním kole sice remizovala bez branek, římský celek ale nakonec kvůli administrativní chybě prohrál zápas kontumačně.

Šest bodů po dvou kolech mají na kontě také Neapol po jasné výhře 6:0 nad Janovem a AC Milán, který si poradil 2:0 s Crotone. "Rossoneri" zvládli utkání navzdory absenci své největší hvězdy Zlatana Ibrahimovice, který je po pozitivním testu na koronavirus v karanténě. O výsledku rozhodly trefy Francka Kesséeho z penalty a Brahima Díaze.

Sassuolo zvítězilo na hřišti Spezie 4:1. Nováček soutěže držel nerozhodný stav do 64. minuty, kdy proměnil penaltu Domenico Berardi a favorit následně rozhodl dalšími dvěma góly v rozmezí deseti minut.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Spezia - Sassuolo 1:4 (30. Galabinov - 12. Djuričič, 64. Berardi z pen., 66. Defrel, 76. Caputo), Hellas Verona - Udine 1:0 (57. Favilli), Neapol - FC Janov 6:0 (10. a 65. Lozano, 46. Zielinski, 57. Mertens, 69. Elmas, 72. Politano), Crotone - AC Milán 0:2 (45.+2 Kessié z pen., 50. Díaz), AS Řím - Juventus Turín 2:2 (31. z pen. a 45.+1 Veretout - 44. z pen. a 69. Ronaldo).

před 54 minutami

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.