Nejdřív podivný kruh, pak nejpomalejší penalta. Japonci udivují svět fotbalu

Sport Sport
2. 1. 2022 16:19
Výstřelky na konci roku, nebo inovace, které se ve fotbale mohou uchytit? Fotbalové fanoušky udivily netradiční scény ze středoškolského šampionátu v Japonsku.
Bizarní gól v Japonsku | Video: Youtube.com

Nejprve to přišlo při zápase mezi školami Takagawa Gakuen a Seirjo. Tým Takagawy zahrával přímý kop ze strany pokutového území. Pět jeho fotbalistů se na vzdálenějším rohu velkého vápna chytilo za ruce, utvořilo kruh a začalo předvádět tanec ve stylu "kolo kolo mlýnský".

Soupeř na jejich počínání nevěřícně hleděl, a než se vzpamatoval, "kolo se polámalo", jeho aktéři se rozprchli a exekutor přímého kopu nacentroval na jednoho z nich a ten hlavou překonal protivníkova brankáře… 

Ten samý turnaj ovšem vzápětí nabídl další bizarní scénu. Utkání mezi školami Keizai Ogaši a Kindai Wakajama dospělo k penaltovému rozstřelu. V něm si jeden z hráčů postavil míč na puntík, a když dostal od rozhodčího pokyn, začal se pidikrůčky neskutečně pomalu přibližovat k balonu. Pak si poskočil ve stylu Jorginha, předvedl další šnečí pohyb a po 38 vteřinách konečně do míče kopl - a poslal ho za záda vycukaného gólmana.

Netradiční penalta v Japonsku | Video: Youtube.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Soud v Plzni poslal Afghánce na 22 let za mříže za pokus o vraždy a znásilnění

Výjimečný trest 22 let ve věznici se zvýšenou ostrahou a následné vyhoštění z Česka na dobu neurčitou vyměřil v pátek plzeňský krajský soud migrantovi z Afghánistánu Asmatu Širzádovi za pokus o dvojnásobnou vraždu a znásilnění. Podle rozsudku loni na Nový rok v Karlových Varech napadl a pobodal jednu ženu a pak druhou rdousil a pokusil se znásilnit. Obě ohrozil na životě. Cizinec u soudu vinu nepřiznal, tvrdil, že si kvůli opilosti nic nepamatuje. Když mu tlumočnice přetlumočila rozsudek, rozbrečel se. Rozsudek není pravomocný, Širzád se proti němu odvolal. Státní zástupkyně, která navrhovala 18 let vězení, se zatím nevyjádřila.

Cizinec podle předsedkyně senátu Heleny Przybylové pošlapal svým jednáním veškeré hodnoty, kvůli kterým do Evropy z Afghánistánu utekl - svobodu a bezpečnost. Jeho vysoce nebezpečné jednání, kdy s odstupem zhruba jedné hodiny byl schopen uskutečnit dva prakticky nejzávažnější činy, si zaslouží přísný trest, uvedla soudkyně.

Čtyřiadvacetiletý Afghánec žije několik let v Německu, kde žádá o azyl. Do Karlových Varů přijel oslavit poslední den roku 2021 a své narozeniny, které má 1. ledna. Na Nový rok časně ráno zaútočil zavíracím nožem na sedmatřicetiletou ženu, se kterou se předtím v restauraci domlouval na sexu. Žena ho ale nakonec odmítla. Širzád ji pak s odstupem času venku třikrát bodl do hrudníku a břicha, uvedla soudkyně. Poté napadl devatenáctiletou ženu, natlačil jí na plot a s nožem v ruce jí nutil k pohlavnímu styku. Při dechové zkoušce měl 1,23 promile alkoholu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy