Nechám hrát děcka, hráči mají dovolenou, odmítl Klopp účast hvězd v odvetě FA Cupu

Marek Janoš Marek Janoš
28. 1. 2020 20:30
Anglická fotbalová liga v letošní sezoně zavedla novinku. Také na ostrovech budou mít kluby zimní pauzu. Oproti předchozím letům čekají týmy Premier League dva týdny volna. Některé by ale měly nastoupit k odvetě domácího poháru FA Cupu, což se nelíbí trenérovi Liverpoolu Jürgenu Kloppovi.
Soccer Football - Premier League - Liverpool v Wolverhampton Wanderers - Anfield, Liverpool, Britain - December 29, 2019   Liverpool manager Juergen Klopp celebrates afte
Soccer Football - Premier League - Liverpool v Wolverhampton Wanderers - Anfield, Liverpool, Britain - December 29, 2019 Liverpool manager Juergen Klopp celebrates afte | Foto: Reuters

Lídra tabulky čeká příští týden v odvetě poháru zápas proti třetiligovému Shrewsbury. Liverpool ho ovšem z iniciativy Jürgena Kloppa vypustí. "Už před dvěma týdny jsem klukům v kabině řekl, že ode mě dostanou dovolenou. To jednoduše znamená, že tady nebudou," řekl Klopp lakonicky.

"Prostě budou hrát mladíci," řekl Klopp a potvrdil, že ani sám nebude na zápase přítomný. Místo něj tým povede kouč rezervy Neil Critchley.

Stejný scénář měl zápas Carabao Cupu v prosinci. Klopp tehdy žádal přeložení zápasu, protože Liverpool hrál zároveň na mistrovství světa klubů v Kataru, ale liga mu nevyšla vstříc. Trenér Reds tak poslal do zápasu B-tým doplněný o mladíky, který s Aston Villou prohrál.

"Nemůžou s námi jednat, jako by jim to bylo jedno. Vím, že můj krok nebude úplně oblíbený, ale tak to zkrátka vidím. Premier League po nás chce, abychom dodržovali zimní přestávku. A to přesně děláme. Pokud to asociace nerespektuje, nemůžeme s tím nic udělat a na zápase nebudeme," řekl.

Liverpool absolvuje náročný program. Kromě Ligy mistrů a Premier League hrál na konci roku 2019 zápasy MS klubů, a navíc působil ve dvou domácích pohárech, jedním z nich je právě FA Cup.

"Hráči si potřebují odpočinout. Musíme se starat o jejich spokojenost. Potřebují psychicky i fyzicky vypnout. To je přesně účel zimní pauzy," vyjádřil svůj názor. Rozhodnutí dát hráčům volno učinil s předstihem s ohledem na jejich blízké a plánování dovolené.

Pauza oficiálně trvá od neděle 2. února do neděle 16. února, přičemž zápasy FA Cupu jsou naplánovány na 4. a 5. února. Kromě Liverpoolu by je měl hrát z Premier League ještě Newcastle, Tottenham a Southampton.

V Anglii je zimní pauza stanovena vůbec poprvé. Ale v jiném termínu než kolem Vánoc, jak je zvykem v Evropě. Při oznámení zimní přestávky liga v dopisech adresovaných klubům apelovala, aby daly hráčům volno a přestávku respektovaly, uvádí BBC. "Kluby by neměly hrát soutěžní ani přátelské zápasy během přestávky," psalo se mimo jiné v dopise.

Ovšem pro Southampton by se pauza kvůli zápasu FA Cupu zkrátila na 10 dní, Kloppův Liverpool by na tom byl jen o den lépe, stejně jako Tottenham.

"Pravidla nejsou úplně správná. Nerozumím tomu, ale dobře, budeme ten zápas muset odehrát. Není to ideální, ale respektujeme to," řekl pro BBC trenér Southamptonu Ralph Hasenhuttl. "Je to směšné, měli bychom mít volno, ale zničehonic nám tam dali odvety. O co jde?" přidal se trenér Newcastlu Steve Bruce.

Na druhou stranu je zřejmé, že fotbalová asociace neměla příliš mnoho možností, kam odvety FA Cupu zařadit, protože na jaře mají kluby Premier League nabitý program s řadou vložených zápasů v týdnu. K tomu jsou někteří jejich soupeři z nižších lig, které mají svůj vlastní jízdní řád.

 

Právě se děje

před 15 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy