Real jde do čela španělské ligy, Atlético remizovalo s posledním

Aktualizováno 26. 1. 2020 23:11
Fotbalisté Realu Madrid se dostali do čela španělské ligy po vítězství 1:0 v utkání 21. kola na hřišti Valladolidu. Naopak jejich madridští rivalové z Atlética se v lednu nadále trápí, nedokázali vyhrát už ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou.
Ivan Šaponjič (Atlético Madrid)
Ivan Šaponjič (Atlético Madrid) | Foto: Reuters

Po čtvrtečním vyřazení ze Španělského poháru od třetiligového soupeře se jim nepodařilo zvítězit ani v utkání 21. kola španělské ligy a doma hráli s dosud posledním týmem Leganés bez branek.

Jedinou branku utkání mezi Valladolidem a Realem Madrid dal v 78. minutě po rohovém kopu španělský obránce "Bílého baletu" Nacho. Real se tak osamostatnil v čele ligy, neboť Barcelona v sobotu prohrála ve Valencii 0:2.

Tým trenéra Diega Simeoneho se po sobotní výhře Sevilly a dnešním vítězství Getafe propadl ze třetí na pátou příčku.

První poločas branku nepřinesl už ve dvanáctém zápasu Atlética v tomto ročníku. Domácí byli aktivní především v druhé půli, ale pouze jedna z deseti střel mířila na branku. V nastaveném čase byl vyloučen hostující Pichu Cuéllar, skóre se ale ani poté nezměnilo.

Getafe se díky těsné výhře 1:0 nad Betisem Sevilla o skóre dostalo na čtvrté místo tabulky, které zajišťuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na jedinou branku utkání čekali diváci do 89. minuty, kdy se z pokutového kopu trefil Ángel.

Na rozdíl dvou bodů se Atléticu přiblížil San Sebastian. Ten slavil výhru 3:0 nad Mallorkou po brankách Alexandra Isaka, Portua a vlastenci Francisca Lópeze.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Atlético Madrid - Leganés 0:0, Vigo - Eibar 0:0, Getafe - Betis Sevilla 1:0 (89. Ángel), San Sebastian - Mallorca 3:0 (46. Isak, 58. vlastní Gámez, 82. Portu), Valladolid - Real Madrid 0:1 (78. Nacho).