Neapol je díky výhře nad Fiorentinou blíže Lize mistrů, Insigne má střelecký rekord

16. 5. 2021 14:50
Fotbalisté Neapole porazili v 37. kole italské ligy 2:0 Fiorentinu a před posledním kolem stále drží pozici zajišťující účast v Lize mistrů. Na pátý Juventus mají náskok jeden bod.
Fotbalisté Neapole slaví gól Lorenza Insigneho proti Fiorentině.
Fotbalisté Neapole slaví gól Lorenza Insigneho proti Fiorentině. | Foto: Reuters

O vítězství hostů rozhodl v 57. minutě Lorenzo Insigne, který sice na brankáře Terracciana z pokutového kopu nevyzrál, z dorážky už ale dostal míč do sítě. Kapitán Neapole si 19. ligovou trefou v sezoně vytvořil osobní maximum. Insigne byl i u druhé branky, kterou připravil pro Piotra Zieliňského.

Český záložník Jakub Jankto pomohl Sampdorii Janov k vítězství 1:0 nad Udine. Do hry proti svému bývalému klubu se dostal jako střídající hráč v 66. minutě a v závěru utkání byl u toho, když rozhodl z pokutového kopu nejlepší střelec týmu Fabio Quagliarella. Sampdoria si upevnila devátou příčku, kterou s jistotou obsadí i na konci soutěže. Udine je dvanácté.

Benevento přišlo o výhru nad sestupujícím Crotone až ve třetí minutě nastavení, kdy srovnal na 1:1 útočník Simy. Benevento se přesto udrželo ve hře o záchranu, musí ale doufat v porážku FC Turín v úterní dohrávce s Laziem a následně v posledním kole právě "Býky" v přímém souboji zdolat.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Fiorentina - Neapol 0:2 (56. Insigne, 67. Zieliňski), Benevento - Crotone 1:1 (13. Lapadula - 90.+3 Simy), Udine - Sampdoria Janov 0:1 (88. Quagliarella z pen.), Parma - Sassuolo 1:3 (32. Alves - 25. Locatelli z pen., 62. Defrel, 69. Boga), AC Milán - Cagliari 0:0.

1. Inter Milán 37 27 7 3 84:34 88
2. Bergamo 37 23 9 5 90:45 78
3. Neapol 37 24 4 9 85:40 76
4. AC Milán 37 23 7 7 72:41 76
5. Juventus Turín 37 22 9 6 73:37 75
6. Lazio Řím 36 21 4 11 61:53 67
7. AS Řím 37 18 7 12 66:56 61
8. Sassuolo 37 16 11 10 62:56 59