Jan Kuchta

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Kuchta pomohl rozhodujícím gólem a asistencí k výhře Lokomotivu nad Grozným

Český reprezentant Jan Kuchta v 22. kole ruské fotbalové ligy rozhodl vítězným gólem o výhře Lokomotivu Moskva 3:2 na hřišti Grozného. Pětadvacetiletý útočník se trefil podruhé po zimním přestupu z pražské Slavie, navíc si připsal i asistenci.

Lokomotiv prohrál v souboji sousedů v tabulce první poločas 1:2, v 54. a 63. minutě ale přišly Kuchtovy chvíle. Český útočník, jenž nechybí v nominaci na semifinále play off o postup na mistrovství světa proti Švédsku, nejprve připravil vyrovnávací gól pro Isidora a o devět minut později hlavou po rohovém kopu rozhodl.

Lokomotiv částečně napravil porážku z minulého kola v moskevském derby s CSKA a udržel před dnešním soupeřem šestou příčku.