Ruský fotbal a reprezentace

Ruský fotbal a reprezentace

Ruský fotbalový tým reprezentuje svou zemi na mezinárodní scéně a pravidelně se účastní akcí typu mistrovství Evropy či mistrovství světa. Největším úspěchem ruského národního týmu je třetí místo na ME v roce 2008. Rusové se kvalifikovali také na Euro 2016, kde vypadli v základní skupině

Současným trenérem ruské reprezentace byl do odstoupení po Euru Leonid Slutský. Mezi největší hvězdy národního týmu patří Andrej Aršavin, Roman Širokov či Igor Akinfejev.

Nejvyšší ruskou fotbalovou soutěží je Premier Liga, kterou naposledy vyhrál tým CSKA Moskva.

Už i Rusové ustoupili. Fotbalová liga si dá pauzu do 10. dubna

Kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru se nebude hrát fotbal ani v Rusku. Premier Liga, nižší soutěže i pohár byly přerušeny do 10. dubna. Ruská fotbalová federace to oznámila po dnešním zasedání výkonného výboru.

Rusko bylo jednou z posledních evropských zemí, kde se přes pandemii koronaviru stále hrála fotbalová liga, někde jen s částečným omezením diváků. Naposledy se v pondělí odehrál zápas 22. kola mezi Tambovem a Samarou (3:0). Ruská federace k zastavení soutěží sáhla až poté, co počet nakažených lidí v zemi vystoupal na 93.

"Hlavní prioritou ruské Premier Ligy vždycky bylo zdraví a bezpečnost fanoušků. Toto rozhodnutí je nezbytným opatřením, které pomůže překonat dočasné problémy. Doufáme v pochopení a seriózní přístup fanoušků a klubů v boji proti šíření nemoci COVID-19. Všichni se v současné situaci musíme sjednotit a být co nejvíce zodpovědní," uvedl prezident ruské nejvyšší soutěže Sergej Prjadkin.

V Evropě už zůstává jen pár aktivních fotbalových lig. Na prázdných stadionech bez diváků se stále hraje na Ukrajině nebo v Turecku.

Vedle fotbalu se v Rusku až do dubna zastavily i další sporty. Dočasně se nebude hrát hokejová KHL ani basketbalová liga.

Fotbalisté Kokorin a Mamajev se na podmínku dostali z vězení

Ruští fotbaloví reprezentanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev dnes byli na podmínku propuštěni z vězení, kde si odpykávali trest za loňské napadení několika lidí v centru Moskvy. Soud jim podmínku schválil už 6. září a státní zastupitelství se proti ní v desetidenní lhůtě neodvolalo.

Útočník Petrohradu Kokorin a záložník Krasnodaru Mamajev byli zatčeni vloni v říjnu a v květnu je soud poslal do vězení za to, že spolu s dalšími útočníky na ulici zbili a zkopali muže. Další lidi pak napadli v kavárně poté, co je napomínali kvůli hluku. Podle svědků byli oba ruští hráči při incidentu pod vlivem alkoholu a zřejmě i drog.

Kokorin dostal trest odnětí svobody na 18 měsíců, Mamajev o měsíc kratší, hrozilo jim přitom až sedm let. Oběma se do odpykané doby započítal i pobyt ve vazbě.

Pokračovat