Inter překvapivě prohrál s Boloňou, Atalanta vyrovnala přestřelku po Zimově ruce

27. 4. 2022 22:21
Fotbalisté Interu Milán překvapivě v dohrávce 20. kola italské ligy prohráli 1:2 v Boloni a čtyři kola před koncem zůstali druzí v tabulce o dva body za vedoucím AC Milán. V přestřelce Bergama s FC Turín vyrovnala Atalanta na 4:4 šest minut před koncem po ruce hostujícího Davida Zimy.
Zklamaní hráči Interu po zápase s Boloňou
Zklamaní hráči Interu po zápase s Boloňou | Foto: Reuters

Mistrovský Inter prohrál poprvé po více než dvou měsících a utrpěl možná rozhodující ztrátu v souboji o titul. Favorita poslal do vedení už ve 3. minutě Ivan Perišič, ale ve 28. vyrovnal Marko Arnautovic a v 81. minutě rozhodl o první domácí výhře Boloni nad Interem po více než dvaceti letech Nicola Sansone.

Využil velké chyby náhradního brankáře Ionuta Radua, jenž nohou netrefil míč po autu, a pro Sansoneho už nebyl problém zasunout do prázdné branky. Radu se dostal do branky poprvé po téměř roce kvůli problémům se zády jedničky Samira Handanoviče.

V divokém utkání v Bergamu padlo osm gólů a z toho čtyři z penalt. Pokaždé při nich zachovali klidnou hlavu stejní hráči - domácí Luis Muriel a hostující Saša Lukič. Muriel vyrovnal na 4:4 poté, co si rozhodčí nechal za pomoci VAR zkontrolovat spornou situaci z 81. minuty, kdy zahrál Zima rukou v pokutovém území. Následně odpískal pokutový kop, český reprezentační obránce dostal žlutou kartu a záhy střídal. Skóre se už nezměnilo, Bergamo je osmé, Turín jedenáctý.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Fiorentina - Udine 0:4 (12. Pablo Marí, 36. Deulofeu, 90.+1 Walace, 90.+5 Udogie), Bergamo - FC Turín 4:4 (18. a 84. Muriel obě z pen., 23. De Roon, 78. Pašalič - 36. a 63. Lukič obě z pen., 4. Sanabria, 68. vlastní Freuler), Boloňa - Inter Milán 2:1 (28. Arnautovic, 82. Sansone - 3. Perišič).

1. AC Milán 34 22 8 4 60:30 74
2. Inter Milán 34 21 9 4 72:28 72
3. Neapol 34 20 7 7 61:30 67
4. Juventus Turín 34 19 9 6 52:30 66
5. AS Řím 34 17 7 10 55:40 58
6. Lazio Řím 34 16 8 10 66:50 56
7. Fiorentina 34 17 5 12 54:46 56
8. Bergamo 34 15 10 9 61:43 55