Inter Milán vedl v Sassuolu o tři góly, nakonec se strachoval o výhru

Aktualizováno 20. 10. 2019 22:52
Fotbalisté Interu Milán zvítězili v utkání osmého kola italské ligy na hřišti Sassuola 4:3 a zůstali na druhém místě s jednobodovou ztrátou na obhájce titulu z Juventusu. Soupeř pražské Slavie z Ligy mistrů vedl ve druhém poločase už o tři branky, přesto se ještě v závěru strachoval o výhru.
Nicolo Barella a Valentino Lazaro slaví gól Interu v zápase LM se Slavií Praha
Nicolo Barella a Valentino Lazaro slaví gól Interu v zápase LM se Slavií Praha | Foto: Reuters

Hosty poslal do vedení už v druhé minutě Lautaro Martínez. Po čtvrthodině sice vyrovnal Domenico Berardi, Inter ale ještě do přestávky odskočil na rozdíl dvou branek díky trefám Romelua Lukakua. První gól vstřelil šestadvacetiletý Belgičan po otočce uvnitř šestnáctky, druhý těsně před přestávkou z penalty.

Mezi dvougólové střelce se v 71. minutě zapsal i Martínez, když proměnil druhý pokutový kop. Domácí dokázali v následném tlaku snížit. Tři minuty po Martínezově brance se prosadil Filip Djuričič, skóre uzavřel v 82. minutě Jeremie Boga.

Celých 90 minut odehrál v dresu Sampdorie Janov český reprezentant Jakub Jankto, v zápase proti AS Řím branka nepadla. Antonín Barák sledoval utkání Udine, které nad FC Turín vyhrálo 1:0, z lavičky náhradníků.

Parma deklasovala FC Janov 5:1, hattrickem se vyznamenal Andreas Cornelius. Další góly přidali Slovák Juraj Kucka a Dejan Kulusevski, jediným janovským střelcem byl Andrea Pinamonti.

AC Milán remizoval na San Siru s Lecce 2:2, i když dvakrát vedl. Ve 20. minutě otevřel skóre ranou pod břevno Hakan Calhanoglu, za Lecce vyrovnal po přestávce Khouma Babacar, který nadvakrát proměnil penaltu. "Rossoneri" strhli vedení na svou stranu v 81. minutě, po akci z pravé strany pálil Krzysztof Piatek. V nastaveném čase však vystřelil remízu ranou z dálky Marco Calderoni.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Sassuolo - Inter Milán 3:4 (16. Berardi, 74. Djuričič, 82. Boga - 2. a 71. z pen. Martínez, 38. a 45. z pen. Lukaku), Cagliari - Spal Ferrara 2:0 (10. Nainggolan, 67. Farago), Sampdoria Janov - AS Řím 0:0, Udine - FC Turín 1:0 (42. Okaka), Parma - FC Janov 5:1 (42., 45.+1 a 50. Cornelius, 38. Kucka, 79. Kulusevski - 52. Pinamonti), AC Milán - Lecce 2:2 (20. Calhanoglu, 81. Piatek - 62. Babacar, 90.+2 Calderoni).