Video: Krůček od tragédie. Brankář narazil do tyče, život mu zachránil spoluhráč

Rudolf Černík
10. 10. 2018 10:34
Obránce lisabonského Sportingu Sebastian Coates pohotovým zákrokem vytáhl v utkání portugalské ligy jazyk gólmanovi Romainu Salinovi.
fotbal, portugalská liga 2018/2019, Portimonense - Sporting Lisabon, Sebastian Coates, Romain Salin | Video: Youtube.com

Lisabon/Praha - Tady šlo vážně o vteřiny. Obránce Sportingu Lisabon Sebastian Coates zachránil život svému spoluhráči Romainu Salinovi, jenž se při zákroku uhodil o tyč do hlavy a ztratil vědomí. Urugayský zadák mu pohotově vytáhl zapadnutý jazyk.

V úplném závěru prvního poločasu utkání portugalské ligy mezi Portimonense a Sportingem vypálil domácí Shoya Najajima prudkou střelu, po které se vrhl brankář lisabonského celku Salin. Na ránu nedosáhl, míč skončil v síti, ale na trávníku se v tu chvíli už odehrávalo úplně jiné drama.

Francouzský gólman Salin se totiž při neúspěšném zákroku udeřil o tyč a ztratil vědomí. Coates k němu přiběhl, vytáhl mu zapadnutý jazyk, pak už si brankáře převzali do péče lékaři. 

Salin byl převezen do nemocnice, další vyšetření ukázala, že by po vyléčení neměl mít žádné trvalé následky a jeho kariéra by neměla být v ohrožení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy