Hrůza v Římě. Fanouškovi CSKA museli amputovat nohu, zranil se na rozbitém eskalátoru

Sport Sport
24. 10. 2018 10:23
Příznivci moskevského celku před utkáním fotbalové Ligy mistrů způsobili poruchu jezdících schodů, doplatili na to vážnými zraněními.
Hrůza v metru v Římě. Vada v eskalátoru způsobila jeho náhlé zrychlení | Video: @RBWorldorg

Řím/Praha - Smutnou předehru měl v Římě úterní zápas fotbalové Ligy mistrů mezi domácím AS a CSKA Moskva. Cestou na utkání se na eskalátorech v římském metru zranilo několik fanoušků ruského týmu, jednomu z nich museli lékaři částečně amputovat nohu.

K neštěstí došlo ve stanici Repubblica, kde se eskalátor rozjel příliš rychle. V jeho spodní části přes sebe lidé padali, podle ruského velvyslanectví v italské metropoli se zranilo 30 příznivců, z toho sedmnáct skončilo v nemocnici.

"Skupina fanoušků CSKA šla směrem dolů do stanice a v ten okamžik eskalátor selhal," citovala ruská agentura RIA policejního mluvčího. Podle očitých svědků však poruchu jezdících schodů zavinili Rusové, kteří na nich skákali a eskalátor jejich nápor nezvládl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy