Hrůza v Římě. Fanouškovi CSKA museli amputovat nohu, zranil se na rozbitém eskalátoru

Sport Sport
24. 10. 2018 10:23
Příznivci moskevského celku před utkáním fotbalové Ligy mistrů způsobili poruchu jezdících schodů, doplatili na to vážnými zraněními.
Hrůza v metru v Římě. Vada v eskalátoru způsobila jeho náhlé zrychlení | Video: @RBWorldorg

Řím/Praha - Smutnou předehru měl v Římě úterní zápas fotbalové Ligy mistrů mezi domácím AS a CSKA Moskva. Cestou na utkání se na eskalátorech v římském metru zranilo několik fanoušků ruského týmu, jednomu z nich museli lékaři částečně amputovat nohu.

K neštěstí došlo ve stanici Repubblica, kde se eskalátor rozjel příliš rychle. V jeho spodní části přes sebe lidé padali, podle ruského velvyslanectví v italské metropoli se zranilo 30 příznivců, z toho sedmnáct skončilo v nemocnici.

"Skupina fanoušků CSKA šla směrem dolů do stanice a v ten okamžik eskalátor selhal," citovala ruská agentura RIA policejního mluvčího. Podle očitých svědků však poruchu jezdících schodů zavinili Rusové, kteří na nich skákali a eskalátor jejich nápor nezvládl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy