Holoubek bude trénovat slovenský Ružomberok

Sport Sport
4. 6. 2018 14:42
David Holoubek, který v minulosti vedl Spartu a na jaře Slovan Liberec, bude od nové sezony působit ve slovenské lize. Sedmatřicetiletého kouče si vybral šestý tým minulé sezony Fortuna ligy MFK Ružomberok. Holoubek během své kariéry vedl nejprve mládežnické výběry Sparty, v roce 2016 po odchodu Zdeňka Ščasného neoficiálně i první tým Letenských, se kterým si připsal i ceněné vítězství nad Interem Milán v Evropské lize. V Liberci působil od letošní zimy, do pohárů ale Slovan nedovedl, a tak pod Ještědem skončil. V Ružomberoku, kde podepsal smlouvu na dvě sezony, mu bude jako asistent pomáhat někdejší fotbalista Sparty Jiří Jarošík.
David Holoubek
David Holoubek | Foto: Milan Kammermayer
 

Právě se děje

před 48 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy