Další korupční skandál na Slovensku? Ovlivněný měl být i zápas mistrovské Trnavy

Sport Sport
Aktualizováno 4. 6. 2018 20:10
Podle slovenského serveru Topky.sk vyšetřuje policie pokus o ovlivnění zápasu Ružomberok - Trnava.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Slovenský fotbal stojí na pokraji dalšího korupčního skandálu. Podle serveru Topky.sk řeší Národní kriminální agentura (NAKA) oznámení hráče MFK Ružomberok, jenž nahlásil pokus o ovlivnění ligového utkání ve prospěch Trnavy.

Klub obvinění razantně odmítl. "V době, kdy si po 45 letech užíváme zisk mistrovského titulu, to vnímáme jako vykonstruovaný skandál. Může jít o zbabělé útoky. V neposlední řadě pokus o hru možných dalších osob z fotbalového prostředí, do které se nenecháme zatáhnout," uvedla Trnava v prohlášení na svém webu.

Podle spisu, z nějž server cituje, nejmenovaného fotbalistu Ružomberoku oslovila před dubnovým duelem s Trnavou známá osoba z fotbalového prostředí  (přezdívaná "známá firma"). Za to, že MFK zápas nevyhraje, nabídla hráči Ružomberoku 5 000 eur (asi 125 000 korun)  Peníze mu měly být předány na benzinové stanici. 

Fotbalista ovšem pokus o úplatek oznámil svému klubu, který věc předal do rukou Slovenského fotbalového svazu. Ten pak celý případ přenechal elitním kriminalistům z NAKA.

Podle zdrojů serveru Topky.sk přitom mohlo být touž osobou ovlivněno více utkání, a to nejen prostřednictvím hráčů, ale také rozhodčích.

"Spojování s korupcí a uvedeným případem tvrdě odmítáme a odsuzujeme. Spartak získal titul absolutně čestně a korektně. Bez jakýchkoli vedlejších vlivů, které uvádí portál topky.sk," stojí v prohlášení.

Zápas mezi Ružomberokem a Trnavou nakonec skončil 0:0, hosté o dvě kola  později oslavili historický titul, jenž jim zajistil postup do kvalifikace Ligy mistrů. Ružomberok obsadil konečnou šestou příčku.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy