Další korupční skandál na Slovensku? Ovlivněný měl být i zápas mistrovské Trnavy

Sport Sport
Aktualizováno 4. 6. 2018 20:10
Podle slovenského serveru Topky.sk vyšetřuje policie pokus o ovlivnění zápasu Ružomberok - Trnava.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Slovenský fotbal stojí na pokraji dalšího korupčního skandálu. Podle serveru Topky.sk řeší Národní kriminální agentura (NAKA) oznámení hráče MFK Ružomberok, jenž nahlásil pokus o ovlivnění ligového utkání ve prospěch Trnavy.

Klub obvinění razantně odmítl. "V době, kdy si po 45 letech užíváme zisk mistrovského titulu, to vnímáme jako vykonstruovaný skandál. Může jít o zbabělé útoky. V neposlední řadě pokus o hru možných dalších osob z fotbalového prostředí, do které se nenecháme zatáhnout," uvedla Trnava v prohlášení na svém webu.

Podle spisu, z nějž server cituje, nejmenovaného fotbalistu Ružomberoku oslovila před dubnovým duelem s Trnavou známá osoba z fotbalového prostředí  (přezdívaná "známá firma"). Za to, že MFK zápas nevyhraje, nabídla hráči Ružomberoku 5 000 eur (asi 125 000 korun)  Peníze mu měly být předány na benzinové stanici. 

Fotbalista ovšem pokus o úplatek oznámil svému klubu, který věc předal do rukou Slovenského fotbalového svazu. Ten pak celý případ přenechal elitním kriminalistům z NAKA.

Podle zdrojů serveru Topky.sk přitom mohlo být touž osobou ovlivněno více utkání, a to nejen prostřednictvím hráčů, ale také rozhodčích.

"Spojování s korupcí a uvedeným případem tvrdě odmítáme a odsuzujeme. Spartak získal titul absolutně čestně a korektně. Bez jakýchkoli vedlejších vlivů, které uvádí portál topky.sk," stojí v prohlášení.

Zápas mezi Ružomberokem a Trnavou nakonec skončil 0:0, hosté o dvě kola  později oslavili historický titul, jenž jim zajistil postup do kvalifikace Ligy mistrů. Ružomberok obsadil konečnou šestou příčku.

 

Právě se děje

před 24 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy