Cavani má problém, kvůli "černouškovi" mu hrozí dlouhý trest

Sport Sport
30. 11. 2020 11:36
Útočník Manchesteru United Edinson Cavani se sice v neděli díky dvěma trefám do sítě Southamptonu stal hrdinou utkání, přesto si zadělal na disciplinární postih. Na svém instagramovém profilu totiž po zápase napsal jednomu z fanoušků "gracias negrito", což se dá přeložit jako "díky, černoušku".
Edinson Cavani v utkání se Southamptonem
Edinson Cavani v utkání se Southamptonem | Foto: Reuters

Údajně zcela nevinně míněná slova, jimiž Cavani odpovídal na pochvalu, vzbudila pozornost anglické fotbalové asociace (FA), která začala incident vyšetřovat. 

Uruguayský fotbalista proto tři hodiny po zveřejnění inkriminovanou reakci ze svých sociálních sítí na podnět klubu smazal. I přesto může třiatřicetiletého kanonýra postihnout tvrdý trest. 

Jeho výše se patrně bude odvíjet od přesvědčivosti argumentu, že podobná fráze je v jeho rodné zemi prý používána zcela běžně a neváže k sobě žádný rasistický kontext. 

S podobným vysvětlením ostatně předstoupil už před devíti lety Luís Suárez, který slovem "negrito" během utkání označil soupeřova hráče Patrice Evru. Disciplinární komisi ale tehdy nepřesvědčil a nezahrál si kvůli tomu za Liverpool osm zápasů v řadě. 

Pokud FA shledá Cavaniho vinným, bude trenérovi United chybět minimálně tři utkání, což je spodní hranice pro daný přestupek. 

Dojemná pocta Maradonovi. Tagliafico napodobil jeho legendární rozcvičku | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy