Cavani má problém, kvůli "černouškovi" mu hrozí dlouhý trest

Sport Sport
30. 11. 2020 11:36
Útočník Manchesteru United Edinson Cavani se sice v neděli díky dvěma trefám do sítě Southamptonu stal hrdinou utkání, přesto si zadělal na disciplinární postih. Na svém instagramovém profilu totiž po zápase napsal jednomu z fanoušků "gracias negrito", což se dá přeložit jako "díky, černoušku".
Edinson Cavani v utkání se Southamptonem
Edinson Cavani v utkání se Southamptonem | Foto: Reuters

Údajně zcela nevinně míněná slova, jimiž Cavani odpovídal na pochvalu, vzbudila pozornost anglické fotbalové asociace (FA), která začala incident vyšetřovat. 

Uruguayský fotbalista proto tři hodiny po zveřejnění inkriminovanou reakci ze svých sociálních sítí na podnět klubu smazal. I přesto může třiatřicetiletého kanonýra postihnout tvrdý trest. 

Jeho výše se patrně bude odvíjet od přesvědčivosti argumentu, že podobná fráze je v jeho rodné zemi prý používána zcela běžně a neváže k sobě žádný rasistický kontext. 

S podobným vysvětlením ostatně předstoupil už před devíti lety Luís Suárez, který slovem "negrito" během utkání označil soupeřova hráče Patrice Evru. Disciplinární komisi ale tehdy nepřesvědčil a nezahrál si kvůli tomu za Liverpool osm zápasů v řadě. 

Pokud FA shledá Cavaniho vinným, bude trenérovi United chybět minimálně tři utkání, což je spodní hranice pro daný přestupek. 

Dojemná pocta Maradonovi. Tagliafico napodobil jeho legendární rozcvičku | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy