Bezvědomí a spousta krve. Jimenez při střetu s Luizem utrpěl frakturu lebky

Sport Sport
Aktualizováno 30. 11. 2020 13:38
Večerní utkání Premier League mezi Arsenalem a Wolverhamptonem bylo přerušeno už po pěti minutách. Po rohovém kopu se ošklivě srazili domácí stoper David Luiz s kanonýrem Vlků Raúlem Jimenézem.

V přímém přenosu televize raději ani nepouštěla opakované záběry. Jimenéz po hlavičkovém souboji zůstal bezvládně ležet na trávníku, vyděšení spoluhráči odvraceli zrak.

Lékaři mexického útočníka okamžitě připojili na dýchací přístroj a odvezli do nemocnice. Kvůli ošetřování se nehrálo téměř čtvrt hodiny. Ve druhém poločase pak přišla zpráva o tom, že se Jimenéz v nemocnici probral a komunikoval s okolím.

Lékaři v jeho případě odhalili frakturu lebky, kvůli které musel být Jimenez operován. "Raúl je v pořádku po operaci, kterou absolvoval v londýnské nemocnici. Již měl možnost se vidět se svou partnerkou Danielou a nyní odpočívá. Ještě ale zůstane několik dní pod dohledem, než začne proces jeho zotavování. Klub by touto cestou rád poděkoval zdravotnickému personálu Arsenalu i všem ostatním, kteří mu díky včasné reakci tak pomohli," uvedli Wolves v tiskové zprávě.

David Luiz dopadl o něco lépe. Utrpěl sice krvavé zranění hlavy, vědomí ale neztratil a po ošetření a obvázání tržné rány pokračoval v utkání. Jeho výkon ale nebyl ideální, hosté se přes obranu Gunners v první půli dvakrát snadno prosadili a ujali se vedení 2:1, které udrželi až do závěrečného hvizdu. 

"Špatný den pro nás. Musíme ale bojovat až do konce. Jsem tu však také proto, abych vám všem poděkoval za povzbudivé zprávy, a chci také poprosit, abyste se modlili za Raúla Jiméneze. Brzy se uzdrav, brácho," vzkázal Luiz na sociálních sítích.

Incident se stal v době, kdy se čím dále více připomínají a analyzují dlouhodobé následky zranění hlavy ve fotbalu. Hráčská unie v Anglii dokonce volala po omezení hlavičkování na trénincích kvůli obavám z možné spojitosti s vývojem demence v pozdějším životě.

Frakturu lebky utrpěl v říjnu 2006 při kolizi se Stephenem Huntem z Readingu i český brankář ve službách Chelsea Petr Čech. Sám pak po uzdravení pomáhal po podobném zranění záložníkovi Hullu Ryanu Masonovi, jemuž praskla lebka v lednu 2017 shodou okolností během duelu s Chelsea po hlavičkovém souboji s obráncem Garym Cahillem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 42 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy