Brzdí Schickův přestup problémy se srdcem? V Juventusu podstupuje novou zdravotní prohlídku

David Janeczek David Janeczek
Aktualizováno 13. 7. 2017 14:50
Proč stále není dotažený přestup Patrika Schicka ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín? Podle italských médií za to mohou fotbalistovy problémy se srdcem.
Patrik Schick na reprezentačním srazu.
Patrik Schick na reprezentačním srazu. | Foto: ČTK

Praha - Obrovský talent českého fotbalu Patrik Schick míří ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín. Podobné zprávy byly k vidění už před dvěma měsíci, ale transfer není stále hotový. Údajně kvůli poruchám srdečního rytmu, které naznačilo úvodní vyšetření.

Odchovanec Sparty během června reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Během turnaje dokonce Schick odletěl na zdravotní prohlídku do Turína. Čekalo se, že bude přestup dotažen bezprostředně po turnaji, ale zatím se tak nestalo. 

V Itálii se nejdříve spekulovalo, že se oba kluby nemohou dohodnout na finální podobě přestupu. Nyní však vyšla na povrch zpráva, že za všechny průtahy může Schickův zdravotní stav. 

Údajně se během první Schickovy zdravotní prohlídky ukázaly fotbalistovy srdeční problémy. Český fotbalista momentálně podstupuje zdravotní prohlídku v Turíně, kde je i s Pavlem Paskou z agentury ISM.  

Ostatně Juventus dnes testuje před sezonou všechny své hvězdy.

Web Sky Sport Italia mírní hysterii okolo zdraví českého fotbalisty. Opakovaná zdravotní prohlídka má údajně jen vylepšit vyjednávací pozici Juventusu. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, přístup ruským a čínským firmám znemožní Senát

Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) přestanou ve sněmovně blokovat návrh zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaný zákon lex Dukovany. Podle dohody s vládou k němu Senát připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to v úterý ve sněmovně řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.

Třetí čtení návrhu bylo ve sněmovně zahájeno na začátku února, několikrát bylo ale přerušeno. Důvodem byla mimo jiné právě snaha části opozice zakotvit v zákoně bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku proti ruským a čínským firmám. Gazdík v úterý uvedl, že opoziční strany se shodly s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) na tom, že záruky do předpisu doplní Senát.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy