Brutální derby. Hvězda Manchesteru City spáchala v duelu s United šílený zákrok

Rudolf Černík Rudolf Černík
11. 10. 2021 7:45
Že fotbalové derby o Manchester umí být pořádně vyhrocené i v dámské verzi, ukázala Georgia Stanwayová. Hvězda City totiž předvedla v utkání anglické nejvyšší soutěže ženských týmů hororový zákrok na Leah Galtonovou a mazala po vyloučení do kabiny.
Brutální faul Georgie Stanwayové z Manchesteru City na Leah Galtonovou z United v utkání nejvyšší anglické ligy žen
Brutální faul Georgie Stanwayové z Manchesteru City na Leah Galtonovou z United v utkání nejvyšší anglické ligy žen | Foto: Reuters

Ve 35. minutě utkání, které na stadionku v Leigh Sports Village sledovaly necelé čtyři tisícovky diváků, si Galtonová zpracovala přihrávku, když se k ní přiřítila Stanwayová a bez šance hrát míč jí naplno obtiskla podrážku kopačky na stehno.

Zákrok Georgie Stanwayové:

Fotbalistka "Rudých ďáblic" se okamžitě v bolestech sesunula k zemi, její soupeřka viděla v rukou rozhodčí Rebeccy Welchové červenou kartu a šla se předčasně sprchovat.

"Nejdříve jsem si nebyl úplně jistý, jestli to bylo na červenou, ale když jsem to pak viděl, tak chápu, proč ji rozhodčí dala," uznal kouč City Gareth Taylor.

"Slyšel jsem čtvrtou sudí, jak říká, že to byl bezohledný zákrok. Jsem zklamaný, protože Georgia hlavní rozhodčí umožnila, aby udělala tenhle jednoduchý verdikt," doplnil.

Pro svou hráčku, reprezentační útočnici a účastnici letošní olympiády v Tokiu, měl však i slova pochopení. "Vím, že umí být na trávníku agresivní, ovšem také musí být rozumná. Je to pro ni další obrovská lekce, ale pořád je mladá a vezme si z toho ponaučení," ujistil Taylor.

Georgia Stanwayová vidí červenou kartu po svém zběsilém faulu
Georgia Stanwayová vidí červenou kartu po svém zběsilém faulu | Foto: Reuters

"Myslím, že ten zákrok Georgie Stanwayové vypadal dost nebezpečně. Ale i tak mám rád její houževnatost," nezanevřel na dvaadvacetiletou soupeřku ani kouč United Marc Skinner.

I v deseti hráčkách se dostaly fotbalistky City před poločasem do vedení, a přestože rivalky ve druhé půli výsledek otočily, stihly ještě ženy v modrém v oslabení vyrovnat na konečných 2:2.

Ve dvanáctičlenné tabulce jsou City na devátém místě, konkurence z United je v nejvyšší ženské soutěži po pěti odehraných kolech čtvrtá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy