Neuvěřitelný gól. Patnáctiletý mladík nadchl, už se o něho zajímají oba Manchestery

Rudolf Černík Rudolf Černík
29. 9. 2021 14:55
Teprve patnáctiletý fotbalista Mizak Asante oslnil fantastickým gólem, kterým pomohl svému celku k postupu do druhé ghanské ligy dospělých. Mladík už zaujal oba celky z Manchesteru či Juventus Turín.
Gól Mizaka Asanteho | Video: Youtube.com

Asante přišel jako náhradník na trávník ve finálovém utkání play-off třetí nejvyšší ghanské soutěže a v závěru vyrovnal na 1:1, když se prosadil po neuvěřitelné kličkované v pokutovém území soupeře.

Jeho celek Golden Kicks SC pak v penaltovém rozstřelu udolal tým Mobile Phone People a oslavil postup do druhé ligy. Talentovaný teenager, jehož idolem je Kylian Mbappé z Paris St. Germain, si ji však nejspíš nezahraje, zaujal totiž slavná mužstva z Evropy a je pravděpodobné, že odejde do ciziny.

"Už předtím, než Mizak vstřelil tenhle gól, ukázali jsme jeho nejlepší akce - a také akce pár dalších hráčů - několika zahraničním klubům. Jediný, na koho přišla odezva, byl on," prozradil šéf klubu Joseph Epton. "Bylo to z Manchesteru United, Manchesteru City, Juventusu a Genku," doplnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy