Vaclík vychytal Seville výhru v derby s Betisem

Aktualizováno 10. 11. 2019 23:00
Český brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville ve španělské fotbalové lize k výhře 2:1 v derby na hřišti Betisu.
Tomáš Vaclík.
Tomáš Vaclík. | Foto: Reuters

Po 13. kole ztrácí jeho tým stejně jako třetí Atlético Madrid jediný bod na Barcelonu a Real, které mají k dobru odložený vzájemný zápas.

Sevilla se ujala vedení ve 13. minutě, kdy poslal do sítě odražený míč Lucas Ocampos. Ve 45. minutě se ale dostal přímo před českým gólmanem k zakončení Loren Morón a napálil míč nekompromisně pod břevno.

Favorizovaní hosté rozhodli v 55. minutě. Za obranu si naběhl Luuk de Jong a střelou na přední tyč zařídil svému týmu tři body. Éver Banega si připsal pátou asistenci v sezoně, což je nejvíc mezi všemi záložníky v La Lize.

Sevilla neprohrála sedmý soutěžní zápas v řadě a výhru udržela i díky Vaclíkovi, který v 67. minutě zlikvidoval hlavičku Alexe Morena z bezprostřední blízkosti.

Atlético Madrid otočilo zápas proti Espaňolu a vyhrálo 3:1. Domácí nepotvrdili vizitku týmu s nejlepší ligovou obranou a od 38. minuty prohrávali po gólu Sergiho Dardera. Těsně před pauzou ale srovnal Ángel Correa, který doklepl do branky "dloubáček" Álvara Moraty.

V 58. minutě rozhodl o vítězství favorita právě Morata. Španělský útočník se trefil v šestém soutěžním utkání v řadě. V úplném závěru pojistil tříbodový zisk Koke.

V utkání Mallorca - Villareal upravil na konečných 3:1 premiérovou brankou v La Lize Takefusa Kubo. Osmnáctiletý záložník, který v týmu z Mallorcy hostuje z Realu, se stal nejmladším Japoncem, který skóroval v jedné z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Mallorca - Villarreal 3:1 (13. Júnior z pen., 23. Rodríguez z pen., 53. Kubo - 49. Cazorla z pen.), Bilbao - Levante 2:1 (57. Muniain, 88. Capa - 45.+1 Postigo), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (45.+1 Correa, 58. Morata, 90.+2 Koke - 38. Darder), Getafe - Pamplona 0:0Betis Sevilla - FC Sevilla 1:2 (45. Loren - 13. Ocampos, 55. De Jong).

před 38 minutami

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.