Messi si spravil chuť hattrickem, Benzema předstihl Puskáse

Aktualizováno 9. 11. 2019 23:07
Fotbalisté Barcelony si spravili náladu po úterní bezgólové remíze s pražskou Slavií v Lize mistrů vítězstvím 4:1 v domácí soutěži nad Celtou Vigo.
Karim Benzema z Realu v souboji s gólmanem Eibaru Marko Dmitrovičem
Karim Benzema z Realu v souboji s gólmanem Eibaru Marko Dmitrovičem | Foto: Reuters

Hattrickem se blýskl Lionel Messi a Katalánci po 13. kole španělské ligy vedou tabulku o skóre před Realem Madrid, jenž dnes podobně deklasoval 4:0 Eibar.

Messi vstřelil všechny góly ze standardních situací. Skóre argentinský kanonýr otevřel ve 23. minutě z penalty a poté v první nastavené minutě prvního poločasu a tři minuty po přestávce zkompletoval hattrick precizně provedenými přímými kopy. Vyrovnal tak rekord svého někdejšího rivala z Realu Cristiana Ronalda v počtu 34 hattricků ve španělské lize.

Kapitán Barcelony se nicméně zapletl i do jediného gólu hostů. Po jeho faulu před pokutovým územím vyrovnal ve 42. minutě také z trestného kopu Lucas Olaza. Skóre zápasu uzavřel pět minut před koncem Sergio Busquets a Barcelona se po předchozí ligové prohře v Levante a domácí remíze se Slavií v LM dočkala jasného vítězství.

K výhře Realu přispěl dvěma góly nejlepší střelec soutěže Karim Benzema. Francouzský kanonýr nastřílel v tomto ročníku během 13 kol už jedenáct branek. Díky dnešním zásahům překonal se 157 ligovými brankami v klubovém pořadí legendárního Ference Puskáse a posunul se na šesté místo. Před sebou má nyní Huga Sáncheze, který dal za Real ve španělské nejvyšší soutěži 164 branek.

Benzema otevřel skóre v 17. minutě střelou z ostrého úhlu a po necelé půlhodině hry zvýšil z penalty po faulu na Lucase už na 3:0. Mezitím proměnil pokutový kop také Sergio Ramos poté, co domácí ve vápně nedovoleně zastavili Edena Hazarda. Výhru Realu zpečetil v druhém poločase Federico Valverde.

Real částečně napravil předchozí domácí remízu 0:0 s Betisem Sevilla a přiblížil se nejvyššímu domácímu vítězství, které si připsal před deseti dny proti Leganés (5:0).

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Alavés - Valladolid 3:0 (26. Joselu, 32. Pina, 75. Pérez z pen.), Valencie - Granada 2:0 (74. Wass, 90.+7 Torres), Eibar - Real Madrid 0:4 (17. a 29. z pen. Benzema, 20. Ramos z pen., 61. Valverde), FC Barcelona - Vigo 4:1 (23. z pen., 45.+1 a 48. Messi, 85. Busquets - 42. Olaza).

1. FC Barcelona 12 8 1 3 33:15 25
2. Real Madrid 12 7 4 1 25:9 25
3. San Sebastian 13 7 2 4 21:14 23
4. Atlético Madrid 12 5 6 1 12:7 21
5. FC Sevilla 12 6 3 3 15:13 21
6. Granada 13 6 2 5 19:17 20
7. Valencie 13 5 5 3 19:18 20
8. Getafe 12 5 4 3 18:15 19