Nechutné vzkazy. Ať dostane koronavirus, píší fotbalové hvězdě, jež má nemocného syna

Rudolf Černík Rudolf Černík
28. 5. 2020 15:14
Kapitán fotbalistů Watfordu Troy Deeney dostává nechutné vzkazy od fanoušků, neboť se kvůli strachu o zdraví nemocného syna zatím nezapojil do společné přípravy týmu anglické Premier League.
Troy Deeney, kapitán a nejlepší střelec Watfordu, s klubovým maskotem
Troy Deeney, kapitán a nejlepší střelec Watfordu, s klubovým maskotem | Foto: Reuters

Deeneyho teprve pětiměsíční syn se narodil předčasně, navíc se potýká s dýchacími problémy. Proto se útočník Watfordu odmítl vrátit do tréninkového procesu, neboť se bojí, že by v případě nákazy koronavirem mohl ohrozit potomka ještě víc. Zvlášť když jeho spoluhráč Adrian Mariappa měl pozitivní test.

Jednatřicetiletý útočník přiznal, že na něho i na ulici pořvávají fanoušci, aby se vrátil do práce. "Viděl jsem i komentáře, kde lidi píšou: Doufám, že tvůj syn dostane koronavirus," prozradil Deeney v rozhovoru pro CNN. "Je to pro mě strašně těžké. Když na to reagujete, řeknou si lidi: Jo, dostali jsme ho. A budou to dělat dál," povzdechl si.

Deeney také přiznal, že čelí kritice za svůj názor, že by se anglická liga zatím neměla znovu rozbíhat. "Pořád se zdůrazňuje, jak je důležité mentální zdraví, každý nám říká: Hlavně o všem mluvte, mluvte, prosíme, mluvte. Danny Rose promluvil, já jsem promluvil… A byli jsme za to kamenováni a bylo nám to otloukáno o hlavu," zmínila hvězda Watfordu anglického reprezentačního obránce, který se také postavil proti restartu a prohlásil, že se cítí jako pokusná laboratorní krysa.

O tom, proč nechce zapojit do společného tréninku, hovořil Deeney už minulý týden během internetové talkshow. "Nejde o peníze. Mému synovi je teprve pět měsíců, má dýchací problémy, takže ho nechci vystavovat ještě většímu nebezpečí," prohlásil rodák z Birminghamu.

"Po tréninku se nemůžete vysprchovat a ve špinavém dresu přijedete domů. Když ho dám k oblečení svého syna a ženy, tak je pravděpodobnější, že s sebou domů něco přinesu," přidal nejlepší střelec Watfordu.

Upozornil také i na fakt, že Afroameričané jsou ke koronaviru náchylnější a na covid-19 častěji umírají. "Pro lidi tmavé pleti, Asiaty a smíšené etnikum je čtyřikrát pravděpodobnější dostat nemoc, je u nás dvakrát větší šance na dlouhodobý průběh nemoci," prohlásil Deeney.

Malý syn Troye Deeneyho:

View this post on Instagram

That’s my boy ❤️

A post shared by Troy Deeney (@t_deeney) on

"Dělá se něco extra, jako dodatečné screeningy nebo vyšetření srdce, aby se poznalo, že lidé mají problém? Ne. Podle mě by se tohle mělo řešit," doplnil.

Vadí mu nejednotná pravidla a nařízení ve Velké Británii během pandemie. "Nemůžu si do poloviny července dojít do kadeřnictví, ale můžu skákat a hlavičkovat v pokutovém území s dalšími 19 lidmi. Nevím, jak to funguje. Na to mi nikdo nedokáže odpovědět. Ne protože nechce, ale protože to neví. Takže nechápu, proč bych se měl vystavovat nebezpečí," uvedl Deeney.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy