Nechutné vzkazy. Ať dostane koronavirus, píší fotbalové hvězdě, jež má nemocného syna

Rudolf Černík Rudolf Černík
28. 5. 2020 15:14
Kapitán fotbalistů Watfordu Troy Deeney dostává nechutné vzkazy od fanoušků, neboť se kvůli strachu o zdraví nemocného syna zatím nezapojil do společné přípravy týmu anglické Premier League.
Troy Deeney, kapitán a nejlepší střelec Watfordu, s klubovým maskotem
Troy Deeney, kapitán a nejlepší střelec Watfordu, s klubovým maskotem | Foto: Reuters

Deeneyho teprve pětiměsíční syn se narodil předčasně, navíc se potýká s dýchacími problémy. Proto se útočník Watfordu odmítl vrátit do tréninkového procesu, neboť se bojí, že by v případě nákazy koronavirem mohl ohrozit potomka ještě víc. Zvlášť když jeho spoluhráč Adrian Mariappa měl pozitivní test.

Jednatřicetiletý útočník přiznal, že na něho i na ulici pořvávají fanoušci, aby se vrátil do práce. "Viděl jsem i komentáře, kde lidi píšou: Doufám, že tvůj syn dostane koronavirus," prozradil Deeney v rozhovoru pro CNN. "Je to pro mě strašně těžké. Když na to reagujete, řeknou si lidi: Jo, dostali jsme ho. A budou to dělat dál," povzdechl si.

Deeney také přiznal, že čelí kritice za svůj názor, že by se anglická liga zatím neměla znovu rozbíhat. "Pořád se zdůrazňuje, jak je důležité mentální zdraví, každý nám říká: Hlavně o všem mluvte, mluvte, prosíme, mluvte. Danny Rose promluvil, já jsem promluvil… A byli jsme za to kamenováni a bylo nám to otloukáno o hlavu," zmínila hvězda Watfordu anglického reprezentačního obránce, který se také postavil proti restartu a prohlásil, že se cítí jako pokusná laboratorní krysa.

O tom, proč nechce zapojit do společného tréninku, hovořil Deeney už minulý týden během internetové talkshow. "Nejde o peníze. Mému synovi je teprve pět měsíců, má dýchací problémy, takže ho nechci vystavovat ještě většímu nebezpečí," prohlásil rodák z Birminghamu.

"Po tréninku se nemůžete vysprchovat a ve špinavém dresu přijedete domů. Když ho dám k oblečení svého syna a ženy, tak je pravděpodobnější, že s sebou domů něco přinesu," přidal nejlepší střelec Watfordu.

Upozornil také i na fakt, že Afroameričané jsou ke koronaviru náchylnější a na covid-19 častěji umírají. "Pro lidi tmavé pleti, Asiaty a smíšené etnikum je čtyřikrát pravděpodobnější dostat nemoc, je u nás dvakrát větší šance na dlouhodobý průběh nemoci," prohlásil Deeney.

Malý syn Troye Deeneyho:

View this post on Instagram

That’s my boy ❤️

A post shared by Troy Deeney (@t_deeney) on

"Dělá se něco extra, jako dodatečné screeningy nebo vyšetření srdce, aby se poznalo, že lidé mají problém? Ne. Podle mě by se tohle mělo řešit," doplnil.

Vadí mu nejednotná pravidla a nařízení ve Velké Británii během pandemie. "Nemůžu si do poloviny července dojít do kadeřnictví, ale můžu skákat a hlavičkovat v pokutovém území s dalšími 19 lidmi. Nevím, jak to funguje. Na to mi nikdo nedokáže odpovědět. Ne protože nechce, ale protože to neví. Takže nechápu, proč bych se měl vystavovat nebezpečí," uvedl Deeney.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy