Bayern schytal doma tři góly a počtvrté v řadě nevyhrál, Borussii spasil Alcácer

Aktualizováno 6. 10. 2018 21:22
Pablo Alcácer nasázel v sedmém kole německé Bundesligy do sítě Augsburgu hattrick, a výrazně tak přispěl k výhře Borussie Dortmund 4:3. Vítězný gól přitom vsítil v šesté minutě nastavení. Další nečekané zaváhání si v sobotu připsal Bayern, jenž podlehl doma Mönchengladbachu 0:3 a nevyhrál už čtvrtý zápas za sebou.
Bayernu se nedaří. A ví to i Joshua Kimmich
Bayernu se nedaří. A ví to i Joshua Kimmich | Foto: Reuters

Mnichov - Mönchengladbach zvítězil v 7. kole německé fotbalové ligy 3:0 na hřišti Bayernu Mnichov a posunul se na druhé místo. Bayern prohrál v lize podruhé za sebou a je pátý. Borussia Dortmund porazila doma Augsburg 4:3 a udržela první místo. V šesté minutě nastavení rozhodl autor hattricku Paco Alcácer, který přitom hrál až od 59. minuty. Český záložník Jan Morávek odehrál v dresu Augsburgu závěrečnou čtvrthodinu, během níž hosté ztratili vedení 2:1.

Bayern poprvé inkasoval v 10. minutě, umístěnou střelou zpoza vápna se prosadil Pléa. Bavorský velkoklub posedmé za sebou neudržel v domácím utkání čisté konto, což se mu stalo naposledy v sezoně 2008/9. Mönchengladbach navíc přidal po čtvrthodině hry zásluhou Stindla druhý zásah.

Obhájce titulu rozvlnil Sommerovu síť pouze v 67. minutě, Lewandowski byl ale při převzetí míče v těsném ofsajdu. Naopak dvě minuty před koncem řádné hrací doby přidal třetí gól hostů tvrdou střelou Herrmann.

Dortmundu nevyšla podobně jako v minulém kole proti Leverkusenu úvodní půle. Ve 22. minutě se dostal po standardní situaci ve vápně k míči Finnbogason a zblízka překonal Bürkiho. Islandský útočník si po návratu po zranění připsal už čtvrtý gól při druhém startu v sezoně.

Lídr tabulky vyrovnal v 62. minutě, kdy Sancho připravil gól pro Alcácera, jenž byl v tu dobu na hřišti pouhé tři minuty. V 71. minutě si ale zaběhl na zadní tyč Max a nekompromisní ránou pod břevno znovu poslal hosty do vedení.

Deset minut před koncem našel Sancho svou sedmou ligovou asistencí v sezoně za obranou znovu Alcácera a kmenový hráč Barcelony podruhé vyrovnal. Vzápětí skóroval další střídající hráč Götze a favorit poprvé vedl. Ofenzivní utkání s šancemi na obou stranách pak pokračovalo až do závěrečných minut. V 87. minutě srovnal po rohovém kopu hlavou Gregoritsch, poslední slovo ale měla Borussia.

V šesté minutě nastaveného času se totiž postavil k přímému kopu Alcácer a přesnou střelou završil hattrick. Španělský útočník se šesti brankami vede bundesligovou tabulku střelců, všechny góly navíc dal jako střídající hráč a stačilo mu na ně pouhých 84 minut hry.

Hannover si připsal první ligové vítězství v sezoně, když na svém hřišti přehrál 3:1 Stuttgart. Svými prvními góly po letním příchodu z Hamburku rozhodl útočník Wood. Americký reprezentant se prosadil dvakrát v prvním poločase, v obou případech hlavou po centrech Albornoze. V 50. minutě snížil střelou k tyči Gómez, v nastaveném čase ale pojistil výhru domácích Bebou. Hannover se v tabulce dotáhl na soupeře, oba celky zůstávají s pěti body v sestupovém pásmu.

Schalke po nepovedeném vstupu do soutěže podruhé za sebou vyhrálo, tentokrát v Düsseldorfu 2:0.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Dortmund - Augsburg 4:3 (62., 80. a 90.+6 Alcácer, 84. Götze - 22. Finnbogason, 71. Max, 87. Gregoritsch), Düsseldorf - Schalke 0:2 (48. McKennie, 53. Burgstaller), Hannover - Stuttgart 3:1 (30. a 45.+1 Wood, 90.+1 Bebou - 50. Gómez), Mohuč - Hertha Berlín 0:0Bayern Mnichov - Mönchengladbach 0:3 (10. Pléa, 16. Stindl, 88. Herrmann).

18 Stuttgart 7 1 2 4 6:13 5

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.