Trápení Realu pokračuje. S Alavésem prohrál gólem v nastavení a znovu neskóroval

6. 10. 2018 20:53
O výsledku rozhodla akce z páté minuty nastavení, kdy Courtois nedosáhl na centr po rohovém kopu a míč dopravil do branky střídající García.
Real nedal už ve čtvrtém zápase v řadě branku
Real nedal už ve čtvrtém zápase v řadě branku | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid podlehli v 8. kole španělské ligy Alavésu na jeho hřišti 0:1 a čekají na vítězství už čtyři soutěžní zápasy. Stejný počet utkání čekají i na vstřelenou branku, což je jejich nejdelší střelecký půst od roku 1985.

Oproti zápasu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva se do základní sestavy Realu vrátili Bale, Modrič nebo kapitán Ramos. "Bílý balet" si přes velkou převahu v držení míče mnoho šancí nevytvořil, naopak v 77. minutě jen těsně minul branku domácí útočník Jony.

O výsledku rozhodla akce z páté minuty nastavení, kdy Courtois nedosáhl na centr po rohovém kopu a míč dopravil do branky střídající García. Alavés potvrdil skvělý vstup do soutěže a v čele tabulky bodově dohnal Real i Barcelonu.

Gironě nepomohly ani dvě branky nejlepšího střelce soutěže Stuaniho, Eibaru doma podlehla 2:3. Levante vyhrálo 1:0 v Getafe a připsalo si druhou výhru za sebou.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Girona - Eibar 2:3 (40. a 42. Stuani - 12. Charles z pen., 45.+4 Arbilla, 72. Enrich), Getafe - Levante 0:1 (60. Bardhi), Alavés - Real Madrid 1:0 (90.+5 García), Leganés - Vallecano 1:0 (14. Carrillo).

1 FC Barcelona 7 4 2 1 18:8 14
2 Real Madrid 8 4 2 2 12:7 14
3 Alavés 8 4 2 2 11:8 14
4 FC Sevilla 7 4 1 2 16:7 13
5 Atlético Madrid 7 3 3 1 8:4 12
6 Betis Sevilla 7 3 3 1 5:5 12
7 Espaňol Barcelona 7 3 2 2 8:6 11
8 San Sebastian 8 3 2 3 12:11 11