Vypadnu = prodám? Odejít může Breznaník, Kadlec rozhodně ne

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 8. 2012 14:00
Pokud české kluby nepostoupí do Evropské ligy, mohou být ochodnější při prodeji hráčů
Odehraje Breznaník v Dněpropetrovsku svůj poslední zápas za Liberec?
Odehraje Breznaník v Dněpropetrovsku svůj poslední zápas za Liberec? | Foto: Eduard Erben

Dněpropetrovsk - Ta matematika je jasná: Nedostanu se do Evropské ligy = nevydělám peníze a navíc nebudu potřebovat tolik hráčů = budu ochotnější prodat hráče, které jsem dosud prodat nechtěl.

Tahle úvaha má určitou míru platnosti pro všechny české pohárové účastníky, nejsilnější měrou však pro Liberec.

Ten je po domácí remíze 2:2 s Dněprem Dněpropetrovsk asi nejblíž vyřazení. A dva nezávislé zdroje deníku Aktuálně.cz potvrdily, že pokud Slovan v odvetě zázračně nezazáří a nepostoupí, otevře se možnost k bleskovému uskutečnění transferu Michala Breznaníka.

Jeho cílová stanice je zatím tajná, v minulosti se ale o slovenského reprezentanta intenzivně zajímaly zejména ruské kluby.

Na Letné leží několik nabídek na hráče

Transferní okno se ve většině zemí světa zavírá v pátek o půlnoci. Nelze vyloučit, že by jím mohl v případě neúspěchu s Feyenoordem proskočit i nějaký sparťan.

"Teď je ta otázka ještě předčasná," odmítal Vítězslav Lavička, kouč letenského klubu, debatovat na toto téma před utkáním s Nizozemci. Ale zjevně takovou možnost nevyloučil.

"Otázka rozhodně nestojí tak, že kdybychom nepostoupili, museli bychom prodávat. Sportovní přínos Evropské ligy je pro nás výrazně důležitější než ekonomický," dokresluje atmosféru Ondřej Kasík, mluvčí klubu.

Paska: Kadlec teď rozhodně neodejde

Podle informací Aktuálně.cz leží na Spartě nabídky na Lea Kweukeho (Trabzonspor), zahraniční kluby chtějí i reprezentanty Josefa Hušbauera a Václava Kadlece.

"U Kadlece odchod nehrozí. Teď v žádném případě přestupovat nebude, to by nebylo v souladu naší koncepce budování jeho kariéry," říká hráčův agent Pavel Paska.

Ruský Krasnodar stále "miluje" Daridu

Plzeň si sice přivezla z Belgie povinnost dohánět ztrátu (1:2) na Lokeren, předpokládá se ovšem, že by odvetu v domácím prostředí měla zvládnout. I nadále by tak měla zůstávat bezpředmětnou snaha Krasnodaru zlákat do ruských služeb reprezentanta Vladimíra Daridu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy