VIDEO Balotelliho bude za svůj zkrat stát čtyři zápasy

23. 1. 2012 20:45
V zápase se Spurs měl být vyloučen, vstřelil ale vítězný gól

Londýn - Šlápnutí útočníka Maria Balotelliho z Manchesteru City na hlavu Scotta Parkera z Tottenhamu bude řešit disciplinární komise anglické Fotbalové asociace. Italskému hráči hrozí za incident z nedělního ligového utkání čtyřzápasový trest.

Balotelli se podle agentury Reuters může do středečního večera proti obvinění z násilného chování odvolat. Protože už byl útočník City v průběhu sezony jednou vyloučen, dostane v případě usvědčení místo běžného třízápasového trestu čtyřzápasový.

Bláznivý zápas pro Citizens, United porazili Arsenal
Fanoušci Arsenalu spílají Wengerovi za špatné střídání

Balotelli, který se prezentoval divokými zákroky na trávníku už dříve, šlápl na Parkera v 84. minutě. V té době už měl na kontě žlutou kartu, další však od sudího Howarda Webba nedostal.

Mario Balotelli měl být v nedělním zápase s Tottenhamem vyloučen, vstřelil ale vítězný gól | Foto: Reuters

Italský útočník následně v páté minutě nastavení rozhodl gólem z penalty o výhře City 3:2 poté, co ho fauloval Ledley King. City tak díky Balotellimu udrželo v čele tabulky tříbodový náskok před Manchesterem United, třetí Tottenham už ztrácí osm bodů.

"Penalta to asi byla, ale ten kluk, co ji dal, už neměl být na hřišti. Kopl Scotta Parkera co hlavy. Dělá to celkem často. Způsobil mu tržnou ránu. Takové věci se nedají na hřišti přehlížet, rozhodčí by to měl vidět," postěžoval si po utkání trenér Tottenhamu Harry Redknapp.

"Balotelli je bouračka, ke které jednou dojde," komentoval událost expert Sky Sports Graeme Souness. "Může City titul vyhrát i prohrát," prohlásil jeho kolega Gary Neville.