Bláznivý zápas pro Citizens, United porazili Arsenal

22. 1. 2012 19:15
Man. City - Tottenham 3:2, Arsenal - Man. United 1:2
O vítězný gól se z penalty postaral Mario Balotelli
O vítězný gól se z penalty postaral Mario Balotelli | Foto: Reuters

Praha - Díky proměněné penaltě ve čtvrté minutě nastavení vyhráli fotbalisté Manchesteru City nad Tottenhamem 3:2 a udrželi si tříbodový náskok v čele Premier League.

Z výhry se radoval také jejich městský rival United, který porazil Arsenal 2:1.

Londýňané si tak třetí porážkou v řadě znovu ztížili svou pozici v boji o Ligu mistrů.

Celý zápas v dresu ´Kanonýrů´ odehrál záložník Tomáš Rosický, v 86. minutě inkasoval žlutou kartu.

Čech vychytal čisté konto, Chelsea ale znovu zaváhala

Citizens měli k vítězství nakročeno už v průběhu druhého poločasu, když se mezi 56. a 59. minutou trefili Nasri a Lescott. Jenže Tottenham bleskově zareagoval góly Defoea a Balea. V závěru měl dokonce na kopačce vítěznou branku Defoe, ovšem skluzem poslal míč půl metru vedle tyče.

Nakonec si ´Kohouti´ neodvezli ani bod. O remízu je připravil penaltový faul kapitána Kinga na Balotelliho a úspěšně provedený pokutový kop italského kanonýra.

Svěřenci kouče Fergusona se na Emirates Stadium dostali do vedení v nastavení provní půle, když centr Giggse usměrnil Valencia.

Do druhého poločasu vletěli domácí mnohem aktivněji, o což se hodně zasloužil i Rosický. Nejprve připravil vylouženou šanci pro Van Persieho, poté se v gólové příležitosti ocitnul sám. Srovnat se však podařilo až v 71. minutě po přihrávce Oxlade-Chamberlaina Van Persiemu.

Radost Londýňanům ale dlouho nevydržela. O deset minut později rozhodnul Wellbeck.