Ve Spartě musí být hráči, kteří takový duel zvládnou, zlobil se po blamáži kouč Kotal

ČTK jšk, ČTK
22. 11. 2020 22:17
Osm kol, třináct inkasovaných branek. Spartě v letošním ročníku hoří obrana a kiksům v defenzivě se nevyhnula ani v duelu s Českými Budějovicemi, kterým odevzdala body po výsledku 2:4.
Václav Kotal
Václav Kotal | Foto: Milan Kammermayer

Dynamo do Prahy nepřicestovalo v oslnivé formě, v tabulce mu patřila předposlední příčka. Pro první výhru v ročníku si ale nakonec přijelo do nečekané destinace: na pražskou Letnou.

"Nemůže se stát, abychom dostali čtyři góly, s tím se nedá vyhrávat. Udělali jsme moc chyb, soupeř je dokázal využít a po třetím gólu už jsme nedokázali reagovat," kroutil hlavou kouč domácích Václav Kotal.

Sparta se nechala Jihočechy zaskočit na den přesně před rokem, kdy zápas na Letné skončil remízou 3:3. Také v neděli tlačila, měla převahu, ale zároveň nechávala hostům luxusní prostor k protiútokům.

"Budějovice jsme pozvali do zápasu vlastními chybami. Ano, chybí nám tři stopeři, chybí nám Hložek, ale všichni, co tu jsme, bychom měli mít takovou kvalitu, že České Budějovice porazíme, dostat doma čtyři góly, to je hrozné. Bránili jsme všichni špatně," tvrdil po zápase David Moberg Karlsson v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Švédský záložník se objevil na trávníku po koronavirové pauze, a přestože se v závěru cítil unavený, za svůj výkon se jako jeden z mála stydět nemusel. "Ale k čemu to je. Vyhráváme společně, prohráváme společně," ušklíbl se.

Sparta propásla jedinečnou šanci, jak se po mizérii v Plzni a před zápasem se Celtikem zase dostat do pohody.  "Už v Plzni jsme dostali hrůzostrašné branky, pracujeme na organizaci hry a pak to vidíte… Ano, je složité dávat tým při zraněních dohromady, ale ve Spartě by i další hráči měli dokázat takové zápasy vyhrávat. Ti co hráli, to měli dokázat zvládnout. Musí začít u sebe, uvědomit si o co hrají. Ve Spartě nelze dělat takové chyby," dodal Kotal.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy