Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš

Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš
Sparta měla jasný cíl. Odčinit po reprezentační pauze porážku s Plzní a dotáhnout se na Slavii, která v sobotu odskočila v čele tabulky na čtyři body.
Trenér hostů David Horejš měl také o co hrát, zápas pro něj byl velmi důležitý. Dynamo nedokázalo v prvních sedmi kolech ani jednou vyhrát a realizační tým byl pod silným tlakem.
Po devadesáti minutách ale za přihlížení skleslých sparťanů mohl slavit. Horejšův tým porazil Spartu a opustil sestupové příčky. Naopak domácí mají o čem přemýšlet.
Sparta k utkání nastoupila v retro dresech upozorňujících na oslavy výročí založení klubu.
Foto: Milan Kammermayer
Sparta doma schytala čtyři branky od Českých Budějovic a Slavia jí na čele tabulky utekla už na rozdíl čtyř bodů. Podívejte se na fotogalerii z duelu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

Další zprávy