Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš

Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš
Sparta měla jasný cíl. Odčinit po reprezentační pauze porážku s Plzní a dotáhnout se na Slavii, která v sobotu odskočila v čele tabulky na čtyři body.
Trenér hostů David Horejš měl také o co hrát, zápas pro něj byl velmi důležitý. Dynamo nedokázalo v prvních sedmi kolech ani jednou vyhrát a realizační tým byl pod silným tlakem.
Po devadesáti minutách ale za přihlížení skleslých sparťanů mohl slavit. Horejšův tým porazil Spartu a opustil sestupové příčky. Naopak domácí mají o čem přemýšlet.
Sparta k utkání nastoupila v retro dresech upozorňujících na oslavy výročí založení klubu.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
22. 11. 2020 21:59
Sparta doma schytala čtyři branky od Českých Budějovic a Slavia jí na čele tabulky utekla už na rozdíl čtyř bodů. Podívejte se na fotogalerii z duelu.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 49 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy