Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš

Zdrcení sparťané po domácí demolici přihlíželi euforii Dynama, oslavoval i Horejš
Sparta měla jasný cíl. Odčinit po reprezentační pauze porážku s Plzní a dotáhnout se na Slavii, která v sobotu odskočila v čele tabulky na čtyři body.
Trenér hostů David Horejš měl také o co hrát, zápas pro něj byl velmi důležitý. Dynamo nedokázalo v prvních sedmi kolech ani jednou vyhrát a realizační tým byl pod silným tlakem.
Po devadesáti minutách ale za přihlížení skleslých sparťanů mohl slavit. Horejšův tým porazil Spartu a opustil sestupové příčky. Naopak domácí mají o čem přemýšlet.
Sparta k utkání nastoupila v retro dresech upozorňujících na oslavy výročí založení klubu.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
22. 11. 2020 21:59
Sparta doma schytala čtyři branky od Českých Budějovic a Slavia jí na čele tabulky utekla už na rozdíl čtyř bodů. Podívejte se na fotogalerii z duelu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Stát zvažuje, že vytvoří celorepublikové státní poznávací značky. Už by se nelišily podle krajů

Ministerstvo dopravy se zabývá možností vytvoření tzv. celorepublikové státní poznávací značky, která by neměla teritoriální rozdělení podle krajů vydání. Stát by tak získal přes 104 milionů možných kombinací. Ve středu to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Nedostatek kombinací pro registrační značky vozidel tak v Česku nehrozí.

Ještě před případným zavedením celorepublikové značky má stát k dispozici velké množství kombinací i při současném systému, kdy se v případě vyčerpání současné kombinace čísel a písmen na značce pouze posune jedno písmeno určené pro daný kraj na další místo v tabulce. To brzy nastane v případě Prahy, uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Policie evakuovala v Brně přes sto lidí kvůli nálezu 100 kg granátu z války

Policie ve středu dopoledne evakuovala v Brně - Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu 100 kilogramů granátu z druhé světové války. Pyrotechnici pracují na bezpečné likvidaci nálezu, uvedla policie na twitteru. Zveřejnila tam také krátké video z místa. Bližší informace zatím nejsou známy.

Evakuaci kvůli munici zažili v posledních letech například lidé v Ostravě, kde se loni v listopadu našla nevybuchlá letecká puma z 2. světové války. Velká část obvodu Plesná byla tehdy uzavřená několik hodin. V Brně se v listopadu 2016 muselo evakuovat asi tisíc lidí poté, co se v Řípské ulici našla puma z 2. světové války.

Zdroj: ČTK
Další zprávy