8. 1. 2012 19:00
Manchester City - Manchester United 2:3 (0:3)
Danny Welbeck střílí gól do sítě Manchesteru City.
Danny Welbeck střílí gól do sítě Manchesteru City. | Foto: Reuters

Praha - Šlágr 3. kola fotbalového FA Cupu, prestižní manchesterské derby, ovládli hostující United. Alespoň částečně se jim tak povedlo odčinit šokující říjnovou porážku se stejným soupeřem v Premier League. Tehdy Red Devils doma na Old Trafford schytali nevídaný debakl 1:6.

Tentokrát jim k výhře 3:2 nad Manchesterem City jim výrazně pomohla červená karta, kterou už ve 12. minutě obdržel domácí stoper Vincent Kompany.

VIDEO Paráda v FA Cupu. Z voleje skončil míč v šibenici
VIDEO Brankář Evertonu dal gól přes celé hřiště
Citizens nasázeli bezmocnému Liverpoolu tři góly

V té době ovšem svěřenci Alexe Fergusona už vedli 1:0, protože se po deseti minutách trefil Wayne Rooney, který se prosadil hlavou po přesném centru Antonia Valencii. Přesilovku pak do poločasu United, na jejichž lavičce se již objevil navrátilec Paul Scholes, dvakrát využili. Na 3:0 zvýšili nejprve pardání trefou Danny Welbeck a pět minut před přestávkou znovu Rooney.

Střelec sice neuspěl při pokutovém kopu, když jeho střelu brankář Pantilimon vyrazil, Rooney však hlavou pohotově dorazil míč do sítě.

Citizens ve druhé půli mocně dotahovali a ze zápasu udělali drama. Hned tři minuty po přestávce předvedl svou báječnou kopací techniku levý bek Aleksandar Kolavor. Po jeho střele z přímého kopu se gólman Lindegaard natahoval marně.

Na rozdíl jediné branky snížil skóre v 65. minutě Sergio Agüero, který za záda dánského brankáře dorazil svou vlastní střelu. V poslední desetiminutovce si domácí i v oslabení vytvořili velký tlak, ani jedna z příležitostí ovšem brankou neskončila.

Ve 4. kole pohárové soutěže se Manchester United střetne s Liverpoolem. Hrát se bude na Anfield Road.

Postoupila i londýnská Chelsea, která si doma na Stamford Bridge poradila s Portsmouthem. Výhra 4:0 se ale nerodila snadno. První gól dal až ve 48. minutě Juan Mata, další branky pak přišly v závěrečné pětiminutovce. Dvakrát se prosadil Ramires a jednou Lampard.