8. 1. 2012 8:00
Mendy se trefil v zápase Macclesfield - Bolton
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Macclesfield - Že parádní góly nestřílejí jen superhvězdy typu Messi nebo Ronaldo předvedl v zápase 3. kola anglického FA Cupu mezi Macclesfieldem a Boltonem fotbalista domácího týmu Arnaud Mendy.

Patnáctý tým League Two, tedy až čtvrté nejvyšší soutěže, osmnáctému týmu Premier League dlouho zatápěl a místy to dokonce vypadalo, že si Macllesfield vybojuje překvapivý postup.

V 68. minutě za stavu 1:1 domácí tým zahrával rohový kop, obrana Boltonu sice míč odvrátila mimo pokutové území, jeden z hráčů domácího týmu jej ale vrátil na hranici velkého vápna, tam si jej francouzský fotbalista zády k brance lehkým dotykem ztlumil vedle sebe a rovněž ze vzduchu jej z otočky napálil přímo do šibenice brankáře Adama Bogdana.

VIDEO Brankář Evertonu dal gól přes celé hřiště

Maďarský gólman tak byl v tomto týdnu svědkem dalšího spektakulárního gólu. Ve středečním ligovém zápase na hřišti Evertonu inkasoval gól přes celé hřiště z kopačky brankáře domácího týmu Tima Howarda.

Bolton sice v sobotu blamáž odvrátil, když v 79. minutě vyrovnal, o postup však bude muset usilovat v odvetném zápase, tentokrát na domácím hřišti.

Oba kluby se tak v této sezoně utkají už potřetí. Střetly se v Boltonu už na podzim v 1. kole Carling Cupu a z postupu se tehdy radoval domácí tým.

Na Mendyho gól se podívejte ZDE (zdroj: youtube.com)