Tottenham vyřadil AC Milán, dál jde i německé Schalke

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 3. 2011 23:10
Tottenham - AC Milán 0:0, Schalke - Valencia 3:1

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu Hotspur slaví historický úspěch. Anglický tým dokázal postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů, když v odvetném utkání proti AC Milán doma ubránil bezbrankovou remízu.

Rozhodujícím gólem se tak ukázala být jediná trefa útočníka Petera Crouche z prvního zápasu na San Siru.

Vedoucí tým italské ligy, v jehož základní sestavě překvapivě nastoupil český obránce Marek Jankulovski, začal odvetu velmi aktivně a v prvním poločase byl lepším týmem.

Rosický červenou nepochopil. V Anglii nechápou, že hrál
Barca si dala vlastní gól, i tak přes Arsenal postupuje
Gattuso do Londýna nepojede, dostal by tam tisíce facek

Trojice útočníků Robinho, Ibrahimovič, Pato se velmi dobře doplňovala a dělala obraně domácích starosti. Jenže své šance nebyli hráči AC schopni dotáhnout do důrazné koncovky.

Tottenham se spolehl na hru z hluboké defenzivy, ze které vyrážel prostřednictvím rychlonožky Lennona do sporadických brejků. Jeden z nich musel za cenu žluté karty zastavit právě Jankulovski. A jelikož ani centry na Crouche nevedly k žádné šanci, poločas skončil bez branek.

Kdo čekal ve druhé půli drtivý atak AC, musel být zklamán. Hosté sice měli územní převahu, před brankou ale byli pramálo nebezpeční. Vynutit si prodloužení mohl v samotném závěru hned dvakrát Robinho, své šance ale neproměnil. Kohouti si tak při své premiéře v milionářské soutěži hned zahrají mezi osmičkou nejlepších.

Ve druhém středečním zápase zajížděla Valencie na půdu Schalke 04 s vědomím, že musí dát gól (první utkání skončilo 1:1). A to se španělskému klubu vcelku brzy podařilo. Uběhlo sedmnáct minut, když se trefil Ricardo Costa.

Schalke trápily - stejně jako v domácí lize - zkraty v obranné linii. Jeden z nich mohl ztrestat Aduriz, k úlevě domácích fanoušků ale neproměnil.

A fotbalisté německého týmu ještě do poločasu srovnali. K přímému kopu se postavil Peruánec Farfán a přes zeď se trefil náramně. Krátce po poločase navíc poslal Schalke do čtvrtfinále Ligy mistrů v sestavě debutující mladík Gavranovič.

Zvrátit průběh celého dvojzápasu mohl opět Aduriz, který se dvakrát dostal do obrovských šancí. Skvěle ho ale vychytal brankář Neuer, a v nastaveném čase Farfán po samostatném úniku definitivně rozjásal plný stadion v Gelsenkirchenu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Tottenham Hotspur - AC Milán 0:0
Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). První zápas: 1:0, postupuje Tottenham.

Schalke 04 - FC Valencie 3:1 (1:1)
Branky: 40. a 90.+4 Farfán, 52. Gavranovič - 17. Ricardo Costa. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas: 1:1, postupuje Schalke.