Tottenham vyloupil San Siro, Raúl vyrovnal ve Valencii

15. 2. 2011 23:05
AC Milán - Tottenham 0:1, Valencia - Schalke 1:1
Peter Crouch.
Peter Crouch. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Tottenhamu Hotspur zvítězili v úvodním osmifinále Ligy mistrů na půdě AC Milán 1:0 a nakročili k premiérovému postupu do čtvrtfinále prestižní soutěže.

Kohouti byli na San Siru v první půli lepším týmem, ve druhém poločase převzali iniciativu domácí, ale do otevřené obrany v závěru udeřil anglický celek. Samostatnou akci Lennona pohodlně do poloprázdné branky zakončil kanonýr Crouch.

V poslední minutě sice vyrovnal střelou přes hlavu Zlatan Ibrahimovič, jeho gól ale nemohl platit. Švéd byl v ofsajdu a navíc fauloval Dawsona.

Liga mistrů je zpět. Spurs chtějí v Miláně opět útočit
Spartě hrozí debakl. 2700 míst na Letné je prázdných

Hostům k důležitému triumfu pomohl také vynikající výkon brankáře Heurelha Gomese, který ve druhém poločase vychytal několik vyložených šancí "Rossoneri". Především dvě hlavičky kolumbijského stopera Yepese z bezprostřední blízkosti gólman zlikvidoval bravurně.

V utkání hráči AC upoutali spíše negativně. Flamini ošklivým zákrokem s oběma nohama napřed zranil chorvatského beka Čorluku a notorický bouřlivák Gattuso jen zázrakem a také díky chybám rozhodčích zápas dohrál.

Raúl střílí vyrovnávací gól.
Raúl střílí vyrovnávací gól. | Foto: Reuters

Ve druhém dějství se totiž dostal do konfliktu s asistentem trenéra Tottenhamu a chytil ho pod krkem, o pár minut později navíc zaútočil po odpískání na Crouche. Nakonec vyvázl pouze se žlutou kartou za faul a po konci zápasu neváhal svlečený do půl těla znovu zaútočit na asistenta Jordana., kterému uštědřil úder hlavou.

Utkání tak bude mít s největší pravděpodobností disciplinární dohru.

K postupu má po prvním zápase blíže také německé Schalke, které nastoupilo na půdě Valencie. Domácí dostal sice do vedení Aduriz, ve druhé půli ale vyrovnal kanonýr Raúl González, který se poprvé po přestupu do Německa nastoupil před španělskými diváky.

Gól byl jeho 69. brankou v Lize mistrů. V závěru byl vyloučen Schmitz, což ale nic nezměnilo na velmi nadějném výsledku pro tým z Gelsenkirchenu.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

AC Milán - Tottenham 0:1 (0:0)
Branka: 80. Crouch. Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Ugo (všichni Fr.).

Valencie - Schalke 04 1:1 (1:0)
Branky: 18. Soldado - 64. Raúl. Rozhodčí: Nikolajev - Kalugin, Averjanov (všichni Rus.). ČK: 90.+4 Schmitz (Schalke).