Teplice začaly přípravu výhrami, Jablonci se zranil Hubník

18. 1. 2014 16:36
Teplice vyhrály první dvě utkání zimní přípravy, Jablonec při prohře s Varnsdorfem přišel o Hubníka
Michal Hubník.
Michal Hubník. | Foto: CPA

Teplice - Fotbalisté Teplic odstartovali zimní přípravu vítězně. V dnešních úvodních dvou zápasech porazili třetiligový Meteor Praha 3:0 a divizní Kladno 4:2. Představily se i nové posily Elvis Bratanovič a Renars Rode.

Proti Meteoru dal trenér Zdeněk Ščasný prostor především mladým hráčům včetně reprezentanta do 18 let Takácse. Ten se gólem podílel na výhře společně s Čajičem a Richterem. "Kluci v tom složení hráli poprvé, přesto to byl dobrý výkon ve velkém pohybu," chválil Ščasný.

Do druhého duelu už nastoupil nejsilnější současný kádr. Kladno odolávalo 50 minut, než obranu divizního týmu zdolal poprvé Litsingi, který se trefil celkem dvakrát. Další góly přidali Nivaldo a Jindráček.

"Byl jsem spokojený hlavně s prvními 60 minutami, kdy jsme měli velkou převahu a šance, bohužel jsme ale nedávali góly. Závěr už byl takový rozháraný a vadí mi inkasované góly po hrubých chybách," řekl Ščasný.

Ze zahraničních posil mu dělá zatím radost slovinský útočník Bratanovič. Přestože se gólově neprosadil, ukázal, že může být hodně nebezpečný. "Potvrdil to, co je vidět na tréninku. Je hodně silný a bude se dostávat do šancí, pokud bude aktivní. Je silný na míči a má velké zrychlení," chválil.

Naopak u lotyšského obránce Rodeho ještě vidí nedostatky. "Je důrazný směrem dozadu, to je dobře, ale chtěl bych od něj lepší rozehrávku směrem dopředu. Aby hrál rychleji a tolik neriskoval. Čekám od něj více," dodal Ščasný.

Jablonci se zranil Hubník

První přípravná utkání sehráli také fotbalisté Jablonce, kteří v sobotu prohráli s Varnsdorfem 2:3 (následně přehráli Roudnici 5:1) a ještě přišli o svého elitního střelce Michala Hubníka.

Zkušený útočník si v dnešním přípravném utkání poranil koleno a je podezření na natržený vaz.

Autor osmi podzimních gólů se poranil v souboji o míč ve 20. minutě prvního zimního zápasu. "Je to bohužel stín tohoto utkání. Michal jel na rezonanci, je tam podezření, že ten kolenní vaz může být i natržený," řekl trenér Jablonce Roman Skuhravý.

Pokud by se podezření potvrdilo, Hubník by mohl přijít o celou zimní přípravu a nemusel by stihnout ani úvod jara. Jablonec má momentálně do útoku k dispozici Lukáše Třešňáka a nové posily Antonína Fantiše a Pavla Moulise.

Přípravná fotbalová utkání:

Jablonec - Varnsdorf 2:3 (2:3)

Branky: 2. Moulis, 9. Okleštěk - 13. a 36. Kotiš obě z pen., 7. Hanuš.

Sestava Jablonce: Špit - Kysela, Štochl, Hronek, Vrzal - Okleštěk, Kubista, Loučka, Moulis - Hubník (22. Štemberk), Třešňák. Trenér: Skuhravý.

Jablonec - Roudnice nad Labem 5:1 (3:0)

Branky: 43. a 73. Fantiš, 7. Čížek, 24. Beneš, 62. Pázler - 89. Šraga.

Sestava Jablonce: Šebek - Eliáš (73. Skwarczek), Rossi, Beneš, Novák - Kopic, Čížek, Landovský, Jablonský - Fantiš, Pázler. Trenér: Skuhravý.

Horn - Znojmo 0:2 (0:2)

Branky: 32. a 42. Haurdič.

Sestava Znojma: Hrubý (46. Drobisz) - Mudra, Jonov, Hnaníček, Helísek (57. Hříbek) - Buchta, Adukor (38. Lukáš) - Vukadinovič (69. Zifčák), Haurdič (65. Reljič), Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Příbram - Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branka: 24. Ščuk.

Sestavy:

Příbram: Hruška - Jugas (66. Kvída), Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Brandner (46. Pleško), Mašán (46. Volešák), Krbeček, Šlapák (71. Tarczal) - Řezníček, Slepička (66. Švancara). Trenér: Čuhel.

Mladá Boleslav:

I. poločas: Diviš - Kysela, Dosoudil, Smejkal, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Štohanzl, Štajner, Fabián - Chramosta.

II. poločas: Hankič - Eliáš, Johana, Janíček, Rosa - Kúdela, Vraštil, Šultes, Magera, Bořil - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Sigma Olomouc - Myjava 2:1 (2:1)

Branky: 12. a 18. Zahradníček - 41. Šulek.

Sestava Olomouce: Blaha - Varadi, Svozil, Šindelář, Javůrek (64. Střiž) - Zahradníček (74. P. Ševčík), Pospíšil, Nepožitek, Houska (80. Štěrba), Navrátil - Doležal (46. A. Ševčík). Trenér: Psotka.

Zápasy fotbalové Tipsport ligy

Skupina C (Brno-Ivanovice):

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 11. Mešanovič, 55. Kosak, 79. Marcin z pen.

Sestavy:

Brno: Petr - Buchta, Avdič, Košťál, Hyčka - Kunc, Fischer, Šumbera, Lutonský - Vávra, Markovič. Trenér: Kotal.

Jihlava: Hanuš - Mikula, Karlík, Krejčí (46. Kryštůfek), Šilinger - Masopust, Marek, Jungr, Kosak - Marcin, Mešanovič. Trenér: Rada.

1. Jihlava 3 3 0 0 8:1 9
2. Znojmo 2 1 0 1 2:4 3
3. Brno 3 1 0 2 2:5 3
4. Olomouc 2 0 0 2 1:3 0

Jihlava postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina A (UMT Eden):

Pardubice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Bohemians Praha 1905 - České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 1. Lietava, 90. Klavík - 35. Hanzlík, 57. Klesa.

Sestava Bohemians 1905:

I. poločas: Gabriš - Pauschek, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Krch, Budínský, Jindřišek, Orolín - Lietava.

II. poločas: Gabriš - Růžička, Cseh, Šmíd, Kolář - Jeremenko, Rada, Hora, Jindřišek, Bartek - Klavík. Trenér: Weber.

1. Pardubice 2 1 1 0 5:3 4
2. Bohemians 1905 2 0 2 0 4:4 2
3. České Budějovice 2 0 2 0 5:5 2
4. Liberec 2 0 1 1 2:4 1

Skupina B (UMT Eden):

Dukla Praha - Táborsko 5:2 (3:1)

Branky: 41. a 87. Kalouda, 23. Koval, 45.+8 Pospěch, 52. Marek - 45.+4 Vukadinovič, 54. Turek.

Sestava Dukly:

I. poločas: Rada - Engelmann, Vorel, Štetina, Hanousek - Malý (20. Kalouda), Gedeon, Koval - Berger, Mareš - Pospěch.

II. poločas: Rada - Romera, Božič, Jeřábek, Juroška - Kalouda, Ouedraogo, Hlinka - Manzia, Černý - Marek. Trenér: Kozel.

1. Dukla Praha 3 3 0 0 13:4 9
2. Táborsko 3 2 0 1 6:6 6
3. Žižkov 2 0 0 2 3:6 0
4. Slavia Praha 2 0 0 2 0:6 0

Dukla postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina D (Ostrava-Vítkovice):

Baník Ostrava - Karviná 1:2 (0:1)

Branky: 48. Krmenčík - 10. Vaněk, 69. Hottek.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup - Lukeš, Mensah, Kukec, Farran - Ciku - Krmenčík.

II. poločas: Macej - Foltyn, Kaša, Stronati, Vengřinek - Azevedo, Droppa, Farran, Mensah, Holzer - Krmenčík (60. Kraut). Trenér: Komňacký.

1. Frýdek-Místek 2 1 1 0 6:4 4
2. Ostrava 2 1 0 1 4:3 3
3. Karviná 2 1 0 1 3:4 3
4. Třinec 2 0 1 1 4:6 1