Stramaccioni vyhrožuje odchodem z Íránu. Klub mu nepřivedl hráče, které si naporoučel

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 8. 2019 12:29
Lukrativní smlouva a kupa drahých hráčů k tomu. Projekt s názvem Stramaccioni už velmi dobře znají sparťanští fanoušci, íránský klub FC Esteghlal se s ním teprve seznamuje. A podle všeho nejde vše jako na drátkách.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Když Andrea Stramaccioni nastoupil do Sparty, hned si nechal nakoupit jedenáct nových hráčů. Posily typu Biabiany, Janko, Ben Chaim nebo Mavuba vyšly na půl miliardy korun. A výsledek? Z několikaměsíčního působení italského šviháka se na Letné vzpamatovávají dodnes.

Nicméně jen co Stramaccionimu vypršela smlouva ve Spartě, kupodivu hned podepsal další a prý ještě o krapet honosnější: íránský klub mu podle televizní stanice Sky Sport Italia nabídl v rámci dvouleté smlouvy s opcí 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) za sezonu.

Jenže neuběhly ani dva měsíce a třiačtyřicetiletý stratég mává výpovědí. Podle italských médií proto, že mu klub nekoupil hráče, které si vyžádal a na kterých se s vedením dohodl. 

Doposud dorazil pouze Diabaté, bývalý útočník Beneventa. Zkrachovaly naopak přestupy Pucciarelliho (Chievo) nebo Dramého (Atalanta), klub neposílí ani Hrvoje Milić, jenž už měl podepsanou smlouvu, jenže klub mu nezajistil potřebná víza a bývalý obránce Crotone se musel z Íránu pakovat.

Nedotažené transfery údajně výrazně poškodily komunikaci mezi koučem a vedením Esteghlalu. Stramaccioni si nyní vzal 48 hodin na rozmyšlenou, zda bude pokračovat dál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy