Spartu znovu spasil Kweuke, přišla však o Blažka

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 4. 2011 22:13
AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 25. kola Gambrinus ligy Olomouc 2:0 a snížili ztrátu na vedoucí Plzeň na tři body. Západočechy však zápas tohoto kola teprve čeká.

Přestože byli Hanáci na Letné po většinu střetnutí lepším celkem, nedokázali své příležitosti využít.

Sparťané se rozjeli k alespoň průměrnému výkonu až v poslední třetině duelu, kdy je povzbudila vedoucí branka z hlavy Kweukeho.

Výhru pečetil v nastaveném čase Vacek, který proměnil penaltu za faul Škerleho na Pekharta, k němuž však došlo před pokutovým územím.

Utkání nedohrál gólman Pražanů Blažek, který musel předčasně střídat kvůli zranění.

Paroubek: Jsem ochoten pomoci Slavii 250 tisíci korun
Ukazujeme obrovský charakter, říká kapitán Slavie Kisel
Kanonýr Pekhart se dohodl na angažmá v Norimberku
Sparta zdolala Boleslav, Lafata opět nastřílel hattrick

Statistika nuda je, ale jako by se podle ní utkání aktuálně druhého a čtvrtého celku 1. ligy řídilo. Sigma Spartu neporazila už několik let, navíc na jaře venku ještě nevstřelila branku. Naopak Sparta držela už čtyři zápasy domácí neprůstřelnost.

Na hře obou týmů to však dlouho nebylo znát. Hosté působili o hodně aktivněji a vypracovali si i gólové šance. V 10. minutě vyniknul Blažek při hlavičce Ordoše a po půlhodině zápasu mířil do tyče Hořava. Poslední minuty však strážce sparťanské brány chytal po jednom z vyběhnutí se sebezapřením a do druhé půle jej vystřídal Zítka.

Domácím nevycházel především přechod do útoku, a tak se ke svým tradičním hrozbám nedostával ani Kweuke. Přesto to však byl kamerunský ostrostřelec, kdo utkání rozhodnul. V 59. minutě jej v pokutovém území nedokázala olomoucká obrana včas odstavit, a tak se sparťanský klenot mohl proti špatně vyběhnutému brankáři Drobiszovi hlavou nadvakrát prosadit.

Vstřelená branka domácí nabudila a chvíli po ní mířil na Kweukeho další pěkný centr, který tentokrát Škerle včas odvrátil. V sílícím závěrečném náporu Sigmy se za její obranu dostával střídající Pekhart, jehož těsně před pokutovým územím povalil Škerle. Následnou penaltou pojistil výhru Letenských Vacek.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
59. Kweuke, 90.+1 Vacek z pen. Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Tacina. ŽK: Kušnír, Matějovský, Kladrubský - Hořava. Diváci: 9481.

Sparta: Blažek (46. Zítka) - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Kerič (46. Kladrubský), Matějovský, Vacek, Podaný - Kweuke (79. Pekhart), Kadlec. Trenér: Chovanec.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer (88. Tomeček), Rossi, Hořava - Petr (61. Šultes), Ordoš, Navrátil (71. Přikryl). Trenér: Psotka.