Sparta ztratila výhru v závěru. Baník je už druhý

Sport Sport, Red Spo
5. 4. 2010 19:25
Slavia - Bohemians 1905 3:0, Teplice - Baník 0:1
Bony Wilfried se v pondělí prosadil Sparta však ztratila výhru v nastavení
Bony Wilfried se v pondělí prosadil Sparta však ztratila výhru v nastavení | Foto: Reuters

Praha - Blízko, velmi blízko byli fotbalisté pražské Sparty k tomu, aby vládli po třiadvacátém kole na čele Gambrinus ligy o čtyři body.

Letenský celek vedl ještě v devadesáté minutě pondělní dohrávky na hřišti Plzně 2:1, ale své vítězství ztratil v samotném závěru, když ve třetí minutě nastaveného času vyrovnával František Rajtoral.

Tým Jozefa Chovance tak zůstává první s dvoubodovým náskokem před Baníkem Ostrava. Ten pro změnu veze všechny body z Teplic, kde uspěl díky trefě sedmnáctiletého Matěje Vydry 1:0.

Uspěla také pražská Slavia, která pod (staro)novým koučem Františkem Ciprem vyhrála již druhý zápas v řadě. Tentokrát porazila na domácím hřišti Bohemians 1905 3:0.

"Mohli jsme mít tři body, máme jeden. Nicméně i toho si vážíme," hodnotil pragmaticky před kamerami ČT utkání s Plzní kouč Sparty Jozef Chovanec.

Jeho tým vstoupil do utkání na hřišti soupeře opatrně a první velkou šanci si vytvořil až po půl hodině hry, kdy po zaváhání gólmana Daňka a následné přihrávce Vacka mohl skóroval Libor Sionko. Odkrytou branku ovšem netrefil.

Góly padaly zejména v závěru

Domácí pak odpověděli v závěru první půle, kdy ze závaru před Blažkem mohl vytěžit Navrátil, jenže jeho střelu směrující do sítě odvrátila dvojice Kladrubský - Kušnír.

Neuběhly však ani čtyři minuty druhého dějství a Plzeň vedla. Na centr Petržely si naběhl Bakoš a hlavičkou do protipohybu sparťanského brankáře rozjásal zaplněné ochozy.

Pražané se snažili vyrovnat, ale dlouho se díky aktivní hře domácích nedokázali prosadit. Vše se ale změnilo šest minut před koncem, kdy Vacek dostal spoustu času a na jeho centr si naskočil střídající Bony Wilfried - 1:1.

To ale nemělo být vše. V samotném závěru totiž Vacek vybojoval další standardní situaci a po centru Zemana dokonce završil obrat Kucka. Zdálo se, že Sparta odveze ze západu Čech všechny tři body. Neodvezla.

V třetí minutě nastaveného času totiž prostrčil Rada míč na Františka Rajtorala, a ten střelou pod břevno trefil Plzni cenný bod.

Grajciar udeřil dvakrát ze standardních situací

Také ve vršovickém derby mezi Slavií a Bohemians 1905 se dělo vše podstatné ve druhé půli. V té první mohli diváci vidět vyrovnané klání, které převážil až svými pokusy Janda s Kyselou, hostující brankář Sňozík však v obou případech dokázal jejich pokusy vytěsnit.

Udeřit tak mohli po hodině hry "klokani", kdy po rohovém kopu zahrozil Štohanzl, ovšem Slavii zachránil pohotovým zákrokem Vaniak. Stejně tak tomu bylo i po další hlavičce Kaufmana.

Fanoušky Slavie však nakonec rozjásal devatenáct minut před koncem Grajciar, jehož chytrý pokus ze standardní situace skončil až v síti - 1:0.

Slovenský záložník navíc přidal o chvíli později i další trefu, když tentokrát překonal Sňozíka po precizně zahraném přímém kopu.

Naději hostů mohl ještě vzkřísit Kaufman, ale znovu narazil ve své šanci na Vaniaka. Naopak na druhé straně přidali "sešívaní" ještě jednu trefu, když po centru Černého prosadil Trapp.

SK Slavia Praha - FC Bohemians 1905 3:0 (0:0)
71, 78. Grajciar, 83. Trapp
Slavia: Vaniak - Hubáček, Kopic, Trapp, Krajčík - Grajciar, Ragued, Janda (85. Trubila), M. Černý - Kysela (67. J. Černý), Vlček (59. Šenkeřík)
Bohemians 1905: Rychlík, Nikl, Pávek, Cseh - Štohanzl, Jindřišek, Kotyza (59. Bartek), Kaufman (87. Cissé) - Škoda (51. Ibragimov), Hartig

FK Teplice - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)