Sparta zostudila vysokým debaklem Brno a je čtvrtá

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 8. 2010 20:08
Dohrávka 7. kola: Brno - Sparta 0:5

Praha - Fotbalisté pražské Sparty si po hodně nepřesvědčivých výkonech alespoň trochu udobřili své fanoušky, když uštědřili Zbrojovce Brno na její půdě hrozivý debakl 5:0.

Ráz utkání tradičních soupeřů dala Kadlecova branka hned v 1. minutě, dalšími dvěma trefami před koncem poločasu předčasně rozhodli Pamič a Vacek. V druhé půli pak zvyšovali Kucka a Sionko.

Sparta poskočila se 12 body na čtvrtou příčku tabulky, bezradné Brno se i nadále krčí na samém dně s jedinou výhrou.

Plzeň uspěla i v Budějovicích a s přehledem vede ligu
Koubek chtěl rezignovat. Vedení Baníku ho ale podrželo
Slavia opět nevyhrála. Bod zajistil Sigmě Hubník
Famózní Grigar vychytal Baník. Příbram doma zabrala

Sparta udeřila již po 31 vteřinách hry, kdy Wilfried sklepl míč na Kadlece, který jej pohotově napálil k tyči. Ve 14. minutě měl velkou příležitost srovnat hlavičkující Došek, jenže Blažek předvedl perfektní a možná klíčový zákrok utkání.

Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel dále, kdyby brněnský útočník šanci proměnil. Takhle rozhodla pasáž deset minut před koncem první půle. Nejprve zvýšil i díky dvojnásobné pomoci břevna Pamič, o chvíli později se prosadil neobsazený Vacek.

Teoretickou naději mohl ještě před odchodem do kabin vykřesat Kalabiška, ovšem Blažek znovu parádně zasáhl.

Po změně stran už bylo jasné, že se body budou na sto procent stěhovat do Prahy. V gólových pozicích se Sparta ocitla ještě několikrát. Ale i trefy Kucky a Sionka Letenských bohatě stačily.

7. kolo první fotbalové ligy:

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 0:5 (0:3)
1. Kadlec, 35. Pamič, 36. Vacek, 71. Kucka, 76. Sionko. Rozhodčí: Damková - Chytil, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 5284.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Jílek, Husár (63. Rabušic) - Michálek, Dostálek, Polách (67. Rýdel), Střeštík (73. Okleštěk) - T. Došek, Kalabiška. Trenér: Večeřa.
Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek (83. Vachoušek), Matějovský, Kucka (79. Hejda), Sionko - Wilfried (72. Kweuke), Kadlec. Trenér: Chovanec.