Plzeň uspěla i v Budějovicích a s přehledem vede ligu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
29. 8. 2010 18:56
Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:0

České Budějovice - Fotbalová Viktoria Plzeň dokázala v nedělním utkání sedmého kola Gambrinus ligy zvítězit na hřišti do té doby neporažených Českých Budějovic a dál vede tabulku soutěže s náskokem čtyř bodů na Olomouc.

O výhru týmu Pavla Vrby se postaral v druhém poločase dvěma zásahy Daniel Kolář a jedním Jan Rezek, který se svým šestým gólem v sezoně vrátil do čela tabulky střelců.

Padesát minut hry to přitom vypadalo na další, už šestou remízu Jihočechů v nové sezoně. Jenže pak se trochu z ničeho nic zjevil v šanci Kolář a hlavou neminul.

Koubek chtěl rezignovat. Vedení Baníku ho ale podrželo
Famózní Grigar vychytal Baník. Příbram doma zabrala
Slavia opět nevyhrála. Bod zajistil Sigmě Hubník

O sedm minut později přidal po rychlém brejku druhý gól Rezek a na konečných 0:3 upravil v 72. minutě v další rychlé akci lídra tabulky Kolář. Na výsledku nic nezměnilo ani vyloučení domácího Ondráška v závěru zápasu.

V neděli se dařilo také Mladé Boleslavi, která na domácím hřišti přehrála Liberec 3:1. Vývoj zápasu hodně ovlivnilo vyloučení hostujícího Renata Keliče z 23. minuty.

Středočeši poté převzali otěže hry a brzy šli po hlavičce Jana Chramosty do vedení. Slovan na začátku druhé půle sice Jiřím Štajnerem vyrovnal, ale Boleslav proti oslabenému soupeři na hřišti dominovala, což se odrazilo i na brankách Václava Procházky a střídajícího Marka Kuliče.

Mladoboleslavští se díky výhře vrátili zpět na třetí místo, z nějž je odsunuly víkendové výhry Teplic a Jablonce, naopak Liberec se dál trápí v druhé polovině tabulky.

Jablonec smetl Slovácko

Čest jménu svého domácího stadionu udělali v nedělním zápase sedmého kola Gambrinus ligy fotbalisté Jablonce, kteří na Střelnici porazili Slovácko 3:0.

Severočeši přitom měli mnoho dalších příležitostí, v nichž dokonce nastřelili dvakrát břevno, a i když ani Slovácko nebylo bez šancí, tak je výsledek pro celek z Uherského Hradiště spíše milosrdný.

SK Slavia Praha - FK Jablonec
SK Slavia Praha - FK Jablonec | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

První branku zápasu vstřelil po nešťastné teči hostující obrany v desáté minutě Tomáš Jablonský, který navíc po hodině hry dokázal připravit gól pro Anese Haurdiče.

Na konečných 3:0 pro Jablonec v 69. minutě upravil Pavel Eliáš, jenž do branky usměrnil nepovedenou hlavičku Davida Lafaty

V druhém nedělním odpoledním zápase porazilo Ústí nad Labem v Teplicích Bohemians 1905 1:0, a připsalo si tak důležité tři záchranářské body.

Severočeši díky druhé výhře v sezoně opustili sestupové pásmo, kam se naopak propadl Baník, jenž navíc v případě výhry Brna v pondělní dohrávce se Spartou může klesnout na úplné dno.

7. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 10. Jablonský, 62. Haurdič, 69. Eliáš. Rozhodčí: Paták - Filípek, Peřina. ŽK: Košút, Svízela (oba Slovácko). Diváci: 3111.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič (85. Piták), Jarolím (55. Eliáš), Loučka, Kovařík - Pekhart, Lafata (74. Vošahlík). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - V. Valenta (46. Svízela), Kordula, Volešák, Urbánek (82. Perůtka) - Ondřejka, Nestorovski (60. Hlůpik). Trenér: Soukup.

FK Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Branka: 54. Volek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Zlámal, Jiřík. ŽK: Benčík, Novák - Nikl, Hartig. Diváci: 2558.

Sestavy:

Ústí n.L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (72. Franc), Martykán, Zachariáš, Volek (79. Benčík) - Kraut (81. Krbeček), Jindráček. Trenér: Habanec.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Moravec, Štohanzl, Kaufman (82. Cissé), Trubila (53. Držík) - Hartig, Nešpor (75. Škoda). Trenér: Hoftych.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 3:1 (1:0)

Branky: 28. Chramosta, 50. Procházka, 78. Kulič - 47. Štajner. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Handlíř. ČK: 23. Kelič (Liberec). ŽK: Dimitrovski, Opiela, Řezníček - Gebre Selassie, Vácha. Diváci: 4723.

Sestavy:

Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (78. Sedláček) - Bulut (46. Kulič), Chramosta (90. Řezníček). Trenér: Stanner.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Fleišman - Papoušek (82. Nezmar), Vácha, Gecov, Bosančič (75. Vulin) - Štajner, Kerič. Trenér: Petřík.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)

Branky: 50. a 72. Kolář, 57. Rezek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Lakomý. ŽK: Černák, Kučera, Lengyel, Ondrášek - Pavlík, Bystroň. ČK: 78. Ondrášek (Budějovice). Diváci: 4082.

Sestavy:

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Mezlík (66. Sedláček), Černák (66. Pecka), Otepka, Lengyel, Hudson (90. Rakovan) - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (89. Střihavka), Kolář (83. Bakoš), Rada, Horváth, Jiráček (80. Ďuriš) - Rezek. Trenér: Vrba.