27. 8. 2010 19:20
Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)
Archivní foto
Archivní foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté olomoucké Sigmy jsou i po sedmém kole bez porážky. Bod za remízu 1:1 na hřišti pražské Slavie zajistil gólem v 79. minutě Michal Hubník, který se s šesti brankami osamostatnil v čele tabulky kanonýrů.

Sigma, která je s 15 góly nejproduktivnějším týmem ligy, tak ztrácí už jen bod na vedoucí Plzeň.

Naopak Slavia potřetí v řadě nedotáhla k výhře zápas, ve kterém vedla. Oproti zápasům s Libercem a Teplicemi tentokrát alespoň bodovala a v tabulce se posunula na páté místo, čímž se dotáhla na Spartu.

Sparťanské trable nekončí: Zeman byl přeřazen do béčka
Plzeň mění majitele. Nezvěstného Kříže střídá Paclík

Slavia, která zažívá nejhorší start do soutěže po 10 letech, nastoupila ve značně obměněné sestavě, což způsobila rozsáhla marodka v týmu. Na místo stopera se tak musel postavit defenzivní záložník Ragued a poprvé v sezoně nastoupili Koreš a Dembele.

A právě malijský záložník, který hrál za Slavia první zápas vůbec, byl v úvodu nejaktivnějším hráčem svého týmu. Nejdříve zpoza vápna protáhl brankáře Blahu, poté se po centru Jaroslava Černého položil do míče a Sigmu zachránil od inkasování opět Blaha.

Druhá půle už přinesla mnohem více vzruchu před oběma brankami. V 52. minutě jen těsně vedle brány skončil Kiselův pokus z velké dálky, o čtyři minuty později už se však domácí radovali.

Z téměř třiceti metrů od branky napřáhl kapitán Slavie Jaroslav Černý a do té doby bezchybný Blaha si míč srazil do sítě.

Sigma, jejíž útočníci byli více než hodinu hry takřka neviditelní, se přesto dočkala vyrovnání. Nejdříve se před odkrytou bránou srazili osamocení útočníci Petr a Hubník a z velké šance nic nebylo, v 79. minutě už uhodilo.

Hubník se procpal před Ragueda k dlouhému pasu Škerleho, všiml si chybného vyběhnutí brankáře Jaakkoly a lobem s pomocí tyče skóroval.

V závěru mohl zápas na jedné straně rozhodnout Černý a na druhé straně střídající Vašíček, skóre už se však neměnilo.

7. kolo první fotbalové ligy:

Branky:
56. J. Černý - 79. Hubník. Rozhodčí: Bílek - Teuber, Urban. ŽK: Ragued, J. Černý (oba Slavia). Diváci: 5794.
Slavia: Jaakkola - Čelůstka, Ragued, Trapp, Hubáček - Koreš (78. Belaid), Dembélé, Kisel, J. Černý - Janda (45. Hora), M. Černý (89. Zákostelský). Trenér: Jarolím.
Olomouc: Blaha - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Navrátil - Petr (90. Machalický), Hubník (83. Vašíček), Šultes (57. Hořava). Trenér: Psotka.