Sparta se Slavii nepřiblížila, v Olomouci brala jen bod

rou
3. 3. 2008 19:12
Olomouc - Sparta 0:0

Olomouc - Fotbalistům pražské Sparty se nepodařilo v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy stáhnout náskok Slavie v čele tabulky znovu na dva body.

Svěřenci Michala Bílka v Olomouci pouze remizovali 0:0 a za městským rivalem zaostávají o čtyři body.

Sparta sice zahrozila hned ve druhé minutě, Kuličovu střelu zblízka ale brankář Drobisz zlikvidoval.

Gól mohl ale padnout i na druhé straně. Chybujícího Sivoka obral o míč Onofrej, který postupoval sám na hostujícího gólmana. Jenže olomoucký záložník nastřelil jen nohu Tomáše Grigara.

Čtěte více:
Slavia doma reparát zvládla. Žižkov udolal Bohemku

V první půli se pak předvedl už jen kotel sparťanských fanoušků, který svými dýmovnicemi na chvíli dokonce přerušil hru.

Do náznaku šance se sice ještě dostal po Slepičkově průniku do vápna Kulič, ale Jindříšek před odkrytou brankou na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí.

Téměř sedm tisíc diváků v Olomouci se za hustého deště fotbalem příliš nepobavilo ani ve druhé půli.

Spartě nepomohl ani příchod Libora Doška na konci prvního poločasu. Letenský kanonýr nahradil nevýrazného Miroslava Matušoviče. Hosté měli sice trochu více ze hry, ale do šancí se prakticky nedostávali.

Jenže brejky Sigmy také nebyly příliš nebezpečné, s tečovanou Onofrejovou střelou si Grigar nakonec poradil, stejně jako na druhé straně Drobisz s Doškovou hlavičkou.

Vacek se vrací na Hanou. Sparta chce odpovědět Slavii
Baník jasně rozdrtil Plzeň, Kladno znovu nebodovalo

V 81. minutě si snažil vykoledovat penaltu sparťan Kadlec, ale na jeho pád ve vápně rozhodčí nereagoval.

Nebezpečnější byli v závěru přeci jen hosté, pečlivou obranu Olomouce se jim ale překonat nepodařilo, dobývání pokutového území zakončil střelou z první vysoko nad Pavel Horváth.

Gól už v nervózním závěru nepadl a větší radost z bodového zisku mohli mít domácí fotbalisté, kteří se zase o kousek vzdálili sestupovému pásmu, zatímco Sparta se na jaře poprvé zasekla a v boji o titul ztratila důležité dva body.

Výsledek:
SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:0
Žluté karty: 47. Hubník -  14. Hušek,  82. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Slavík, Handlíř Diváci: 6896.
Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Škerle, Komárek, Heidenreich - Rossi, Melinho (85. Kazár), Kaščák, Onofrej - Hubník (73. Schulmeister), Janotka (69. Petr).
Sparta: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec - Hušek - Kulič (67. Jeslínek), Vacek (83. Kolář), Horváth, Matušovič (38. Došek) - Slepička.