2. 3. 2008 22:07
Slavia - Most 2:0, Žižkov - Bohemians 1905 2:1
Slavia se může radovat. Porazila Most 2:0
Slavia se může radovat. Porazila Most 2:0 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Slavie zdolali v nedělním 19. kole fotbalové Gambrinus ligy na svém hřišti Most 2:0, a úspěšně tak zapomněli na poslední porážku ligovou porážku z Brna. Branky Pražanů vstřelil Blažek a Tavares.

V dalších podvečerních utkání si poradila také Mladá Boleslav s Českými Budějovicemi a Brno poprvé v sezoně zaskočilo Teplice na jeho hřišti, když si odváží tři body za výhru 1:0.

Pražská Slavia však neměla s Mostem lehkou práci. O záchranu bojující hosté se předvedli velmi bojovným výkonem, ovšem ani ten jim k bodovému zisku nakonec nestačil.

Po šancích domácího Suchého a Pudila mohli jít i do vedení, jenže přímý kop Stožického skončil jen na břevně Vaniakovy branky.

Svěřenci Karla Jarolíma pak dokázali udeřit ještě před přestávkou, kdy se v závaru před mosteckým gólmanem Švengerem nejlépe zorientoval Jan Blažek. Střelou z bezprostřední blízkosti vsítil premiérový gól ve slávistickém dresu a dodal domácím potřebný klid.

Hosté bojovali i ve druhé půli a vyrovnat mohli po střele Rilkeho. Ta ale skončila těsně vedle, a tak Slavia udeřila brzy podruhé.

Zhruba po hodině hry si totiž na rohový kop naskočil střídající Tavares, jenž byl na hřišti sotva dvě minuty a přesnou hlavičkou pojistil domácím tři body.

Zkorigovat konečné skóre mohl svou střelou ještě Gedeon, ovšem i on mířil těsně mimo tři tyče. Slavia tak navýšila svůj náskok na prvním místě, před v pondělí hrající Spartou má k dobru pět bodů.

Brno dobylo Stínadla. Boleslav děkuje Řezníčkovi

První porážku na domácím hřišti v sezoně musí zkousnout severočeské Teplice. Na Stínadlech podlehly Brnu 0:1. O rozhodující branku se postaral v prvním poločase Elton Lira, který využil povedené spolupráce s Kaloudou.

Domácím zápas hrubě nevyšel a za celý zápas si nevypracovali výraznější brankovou příležitost. Brněnští hráči navíc byli lepší i ve druhém poločase, a tak se nenaplnily sliby o tom, že Teplice napraví debakl z Liberce z minulého týdne.

Zvýraznit konečný náskok mohl nejprve Kalouda a krátce po něm i Besta, jenže ve svých příležitostech nezamířili přesně. Tým z moravské metropole se posunul na pátou příčku.

Výhodu domácího hřiště naopak využila Mladá Boleslav, která porazila České Budějovice 2:1.

Trenéra Zdeňka Ščasného rozjásal hned v úvodu zápasu Jakub Řezníček, který přesně zužitkoval centr z pravé strany. Hosté se poté snažili zápas zdramatizovat a povedlo se jim to ve to ve 32. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Mrkvička.

Remízový stav však netrval dlouho, ještě před odchodem do kabin převážil definitivně misky vah na boleslavskou stranu svou druhou brankou Řezníček, jenž uklidil míč do sítě po nezištné přihrávce Hodúra.

V boji nováčků uspěl Žižkov

Viktoria Žižkov zvítězila na domácím hřišti v ostře sledovaném večerním utkání nad Bohemians 1905 2:1.

Do utkání vstoupili lépe vršovičtí "klokani", kteří se ujali vedení už v deváté minutě. Na centr Bartka si naběhl Morávek a prudkou hlavičkou nedal brankáři Bartalskému šanci.

O pět minut později už to mohlo být z podobné akce 2:0, ovšem Ordošovi radost tentokrát zkazil rozhodčí Jílek, jenž mu odpískal útočný faul.

Žižkov se začal osmělovat až v závěrečných minutách první půle, ale jak Kalod, tak ani Švancara nedokázali gólmana Sňozíka překonat.

Domácím se to však podařilo ve druhé části, kdy nejprve po překvapivé střele vyrovnal Tinga a brzy po něm otočil průběh zápasu Švancara, který chladnokrevně zakončil samostatný únik.

Hráči Bohemians 1905 se v dalších minutách vrhli za vyrovnáním, jenže ani při jednom ze svých závarů, nedokázali dopravit míč za záda brankáře Bartalského. Nadále jim proto patří předposlední sestupová příčka.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:1 (0:1)
39. Lira
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Mareš, Sabou, Doležal, Verbíř - Jun, Smíšek
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Kuncl - Kalouda, Polách, Mareček, Lira - Besta, Siegl