2. 3. 2008 16:57
Plzeň - Ostrava 0:4, Jablonec - Kladno 1:0
Fotbalisté Baníku slaví. Plzeň deklasovali 4:0
Fotbalisté Baníku slaví. Plzeň deklasovali 4:0 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalová Gambrinus liga pokračovala v neděli odpoledne dvěma zápasy 19. kola. Zatímco v duelu Jablonce s Kladnem byli úspěšnější domácí, Plzeň na svém hřišti zcela propadla a s Baníkem Ostrava prohrála vysoko 0:4.

V souboji o čtvrté místo se ostravský Baník představil na západu Čech i s uzdravenou posilou v obraně, René Bolfem. Na straně domácích naopak chyběl distancovaný Adam Varadi.

Hostující tým předvedl proti na jaře výborně hrající Plzni velmi úspěšný start. Již po třinácti minutách se ujal vedení zásluhou Lukáše Magery, který využil nedorozumění v domácí obraně a tváří tvář brankáři Ilizimu nezaváhal.

Liberec veze výhru ze Zlína. Trefil se Chorvat Kerič

Inkasovaná branka však Západočechy vůbec neprobrala a Baník na hřišti nadále vládl. Šanci ke zvýšení náskoku měl ve 33. minutě Rajtoral, ovšem gólman Ilizi své spoluhráče skvělým zákrokem podržel.

Méně úspěšný už ale byl za další tři minuty. To se do míče opřel Magera a s pomocí tyče zvýšil už na 2:0. Dezorientované Plzni navíc ještě v první půli zasadil třetí ránu do vazu Svěrkoš.

Obraz hry se ale nikterak nezměnil ani ve druhém dějství. Ostravští na hřišti nadále dominovali, a tak jejich fanoušci v hostujícím sektoru začali předčasně slavit několika zapálenými dýmovnicemi. Ty nakonec možná pomohly i ke čtvrté brance v plzeňské síti, které po krásné týmové spolupráci dosáhl opět Václav Svěrkoš.

Kladno nebodovalo ani v Jablonci

Kladenští fotbalisté prohráli další důležité střetnutí o záchranu. Poté, co před dvěma týdny ztratili všechny body na hřišti Viktorie Žižkov, po neděli odjíždějí s prázdnou také z Jablonce, kde prohráli 0:1.

Utkání samotné v prvním poločase divákům moc vzruchu nenabídlo. Po mnoha nepřesnostech na obou stranách však domácí ovládli druhou část a po šancích Valenty a Hlouška dokázali nakonec přeci jen udeřit. Centr Michálka našel v pokutovém území Straku a ten přesnou ranou z otočky rozhodl.

Odvrátit třetí kladenskou jarní prohru mohl ještě Krob, ovšem jeho rohový kop skončil jen na břevně a tak hosté znovu doplatili na svou střeleckou impotenci, když prohráli i další jarní utkání těsně 0:1.

FK Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 0:4 (0:3)
13. a 36. Magera, 42. a 55. Svěrkoš
Plzeň: Ilizi - Knakal, Rada, Lecjaks, Krbeček - Rodrigues (41. Psohlavec), Petržela, Šiml (30. Navrátil), Sylvestre - Róth, Malchárek.
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Bystroň, Otepka, Mičola, Rajtoral, Magera, Marek, Neuwirth, Svěrkoš.