Slávistu Škodu lákali šejkové do Emirátů. Schůzka se Šimáněm ale rozhodla, že snajpr zůstane

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 1. 2016 15:20
Fotbalista Milan Škoda dostal lukrativní nabídku na přestup z Al Ain, nejsilnějšího klubu ligy, která se hraje ve Spojených arabských emirátech. Ale po jednání s prezidentem Slavie se reprezentant rozhodl, že šejky odmítne
Po gólech slávisty Milana Škody toužili až v dalekých Emirátech
Po gólech slávisty Milana Škody toužili až v dalekých Emirátech | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Slavia přes zimu připisuje na soupisku jednu posilu za druhou. O svou největší hvězdu ale naopak mohla přijít.

"Milan Škoda dostal zajímavou nabídku angažmá od klubu Al Ain," prozradil informaci o lasu ze Spojených arabských emirátů fotbalistův agent Jiří Stejskal.

O celé věci kanonýr Milan Škoda (29 let) v sobotu jednal s prezidentem Slavie Jiřím Šimáněm. A ze schůzky rezultovalo jednoznačné rozhodnutí: Autor 10 podzimních branek a v posledních měsících hlavní opora klubu nyní Slavii neopustí. Zejména pro čínského vlastníka klubu byl Škodův odchod neakceptovatelný.

V létě dostal Škoda ve Slavii novou, výrazně vylepšenou smlouvu. Nabídka z Al Ainu by fotbalistův příjem posunula do ještě výrazně vyšší dimenze, zdroje se shodnou, že byla mimořádně zajímavá jak pro hráče, tak i pro klubovou pokladnu. Nicméně vlastníci klubu nyní mají jiné priority a podle toho i jednali.

"V jarní části soutěže chceme zaútočit na evropské poháry." To je cíl, kterým se nijak netají ani Jiří Šimáně, ani Jaroslav Tvrdík, který ve Slavii zastupuje jejího čínského akcionáře, skupinu CEFC.

Babel nestřílí, tak chtěli "Škodovku"

A odchod Škody byl tedy pro ně v dané situaci nemyslitelný. Nehledě na to, že poté, co se Slavii na poslední chvíli vysmýkl liberecký Josef Šural, který dal přednost vábení Sparty, nechtěli šéfové klubu vyslat směrem k fanouškům další negativní signál.

Útočníků má nyní Slavia k dispozici poměrně dost. Vedle reprezentanta Milana Škody jsou v přípravě i zimní posily Muris Mešanovič (Jihlava), Lukáš Železník (Zlín) a mladý Zdeněk Linhart (Č. Budějovice). Už nyní je jisté, že na hostování zamíří Radek Voltr.

Co se týče klubu Al Ain, nutno zdůraznit, že vede aktuální průběžnou tabulku ligy Spojených arabských emirátů. Hlavní hvězdou by měl být Nizozemec Ryan Babel (ex-Ajax, Liverpool, Kasimpasa), který však ze 14 zápasů v ročníku odehrál zatím pouze 8 duelů a vstřelil jedinou branku.

Angažmá v exotické lokaci mohlo zkomplikovat i Škodovu přípravu, případně nominaci na Euro 2016. I to byl důvod, proč útočník nakonec zůstane doma.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 17 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy