Slávisté Tottenhamu nestačili. Nakonec sahali po bodu

Václav Rojík
14. 2. 2008 23:06
SK Slavia Praha - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)
Aaron Lennon (Totenham Hotspur FC) si pohrává s Davidem Hubáčkem (SK Slavia Praha) u brány domácích. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Slavie v domácím prostředí anglický  Tottenham Hotspur nepřekvapili. V úvodním duelu třetího kola Poháru UEFA prohráli 1:2 a před odvetou jsou jejich postupové šance velmi malé.

K jedinému gólovému úspěchu domácích pomohl hrubkou brankář Spurs Radek Černý. Hosté však vedli už po půlhodině hry zásluhou kanonýrů Dimitara Berbatova a Robbieho Keana 2:0. Po jednoznačné první půli v režii Tottenhamu se slávisté zlepšili a nakonec byli velmi blízko remíze.

Slavia - Tottenham: Minutu po minutě ZDE

Trenér Karel Jarolím, vědom si síly soupeře a nerozehranosti svého mužstva, postavil hodně defenzivní sestavu s dvěma štítovými záložníky. Zvýšená opatrnost v defenzivě ale vzala za své už po čtyřech minutách.

První zmatek před šestnáctkou Slavie hned trestal Dimitar Berbatov. Jenase ještě slávisté zpacifikovali, jenže Marek Suchý nechal před šestnáctkou vystřelit bulharského ostrostřelce. Na brankové čáře trochu zaspal Martin Vaniak a neštěstí bylo na světě, 0:1.

Zaskočení domácí v první půli prakticky nedostávali ve více hráčích na půlku soupeře. A když už se pokusili zaútočit, propadli směrem dozadu.

Slavia má velké přání. Vstřelit Tottenhamu gól
Slavia může pomýšlet na remízu. Jinak je outsiderem

Tak jako po půlhodině hry, když Jenas vysunul na levé straně Keana, a ten si osamocen proti vyběhnuvšímu Vaniakovi s lehkostí poradil. Slávisté pak zcela zaslouženě prohrávali 0:2.

Gólman Slavie podržel svůj tým těsně před přestávkou, když dvakrát vychytal velké šance Berbatova.

Brabec měl na hlavě vyrovnání

Český vicemistr sice do druhé půle poslal druhého útočníka Milana Ivanu. Ale hned po přestávce visel ve vzduchu třetí gól v síti domácích. Berbatov si zatancoval s míčem na šestnáctce a uličkou nastartoval na levé straně Huddlestona, jenž nastřelil spojnici břevna a tyče.

Jarolímův tým ale přeci jen postupně začal být aktivnější ve hře dopředu. Poprvé ohrozil branku Tottenhamu Tavares, jenž po přímém kopu Černého hlavičkoval nad.

Větší šance se zase urodila na druhé straně. Vystřídavší O´Hara přenesl míč přes šestnáctku na Lennona, ten zpětnou přihrávkou našel Keana na malém vápně, jenže tentokrát irský reprezentant mířil vysoko nad.

Hráči SK Slavia Praha opouštějí zklamaně hřiště na Strahově. Vědí, že za týden to budou mít proti Tottenhamu Hotspur na jeho domácím trávníku v Londýně ještě těžší. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Slávisté však postupně získali sebevědomí. Mužstvo táhly zejména nové posily Černý se Střihavkou. Nakonec snaha domácích byla odměněna, když chyboval ex-slávistický brankář Radek Černý.

Vysoký centr Hubáčka z levé strany mířil pod břevno. Černý místo vyražení chtěl míč chytit, jenže před dotírajícím Střihavkou míč neudržel a nová posila Slavie přišla poměrně lacino k prvnímu gólu v novém dresu.

Gól na 1:2 dvacet minut před koncem Pražany nastartoval k o třídu lepšímu výkonu. Jenže záhy mohl znovu skórovat soupeř.

Berbatov zakroutil v 75. minutě přímý kop z dvaceti metrů do horního rohu branky, ale Vaniak se tentokrát vyznamenal skvělým zákrokem.

Poslední minuty ovládli domácí a vypracovali si i jednu obrovskou šanci na vyrovnání. Nejdřív Střihavka netrefil z ostrého úhlu zblízka branku. Pak se ve veliké šanci ocitl Brabec, jenže hlavičkou po rohovém kopu nastřelil jen břevno.

69. Střihavka - 4. Berbatov , 30. Keane
Tottenham: Černý - Chimbonda, Huddlestone, Woodgate, Tainio (60. O´Hara.) - Lennon, Jenas, Zokora, Malbranque - Berbatov, Keane.
Slavia: Vaniak - Brabec, Hubáček, Latka, Dřížďal - Suchý (83. Volešák), Tavares, Jarolím (60. Kalivoda), Černý, Pudil (46. Ivana) - Střihavka.