Černý: Jsem naštvaný. Zrovna na Slavii udělám chybu

15. 2. 2008 1:00
Střihavka mě zaskočil, přiznal gólman Černý
Radek Černý vyrobil proti Slavii velkou minelu
Radek Černý vyrobil proti Slavii velkou minelu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Brankář Radek Černý nastoupil v dresu Tottenhamu na hřišti svého bývalého klubu. Jenže vysněný zápas proti Slavii mu velkou radost nepřinesl. Anglický tým vyhrál 2:1, ale brankář chyboval.

"Každý hráč někdy udělá chybu, ale mně se to stane zrovna doma," smutnil po utkání 33letý gólman. Byl ostře sledovaným mužem zápasu. Novináři i fanoušci ho pozorovali opravdu bedlivě.

Po prvním poločase, kdy neměl příliš práce, přišel moment v 69. minutě. Ve vzduchu pustil míč a David Střihavka snížil. Spokojeností pak nezářil, atmosféra byla sice výborná, přijetí také, Černého však mrzel výsledek. Chtěl vyhrát větším rozdílem.

Slávisté Tottenhamu nestačili. Nakonec sahali po bodu
Slavia - Tottenham: Minutu po minutě ZDE

Byl jste nervozní před zápasem?
Hodně zvláštní pocity jsem zažíval včera, když byla tisková konference, už předtím mi volalo hodně novinářů... Dneska to ale ze mě spadlo a v utkání jsem se cítil normálně.

S jakými pocity jste nastupoval na hřiště po takové době na stadionu Slavie?
Bylo to krásný, fanoušci mě výborně přivítali a já jim za to moc děkuji. Byla tu nádherná atmosféra a já klukům přeji, aby lidi v takovém počtu navštěvovali i ligu. A když nebudou chodit sem, tak ať chodí na nový stadion.

V prvním poločase Tottenham dominoval, ale potom vás Slavia zmáčkla a obraz hry naprosto změnil... Proč?
Neřekl bych, že nás Slavia ve druhé půli mačkala. Hra se hodně vyrovnala, asi to bylo tím, že začala hrát klasickým stylem 4-4-2, vysunula oba útočníky a napadala naší rozehrávku. My už jsme potom nemohli vzadu v klidu kombinovat. V tu chvíli se nám kombinace nedařila.

Střihavka mě překvapil

Co se stalo v 69. minutě, kdy Slavia snížila?
Balon jsem viděl dobře, kontroloval jsem, kde mám bránu, abych se třeba neomlátil o tyč. Věděl jsem, že míč nelízne břevno. Byl jsem jen překvapený z toho, že tam byl Střihavka tak blízko u mě.

Co jste si říkal po inkasovaném gólu?
Sakra, to se musí stát zrovna tady (úsměv).

Jste z toho asi hodně smutný..
Byla to moje chyba. Cítil jsem se hodně špatně, protože to pro mě byl důležitý zápas před lidmi, které znám a byla tu i moje rodina. Jsem z toho zklamaný. Každý hráč někdy udělá chybu, ale mně se to stane zrovna v mém domově.

Asi jste byl potom hodně rád, že Brabec v závěru trefil jen břevno?
Samozřejmě, mohlo se stát, že by to skončilo 2:2. Já jsem si říkal, že na druhou stranu jsme museli mít štěstí, protože těch šancí jsme měli více. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Může inkasovaný gól ohrozit vaši pozici jedničky?
Těžko říct, i to je možné.

Tottenham si přijel pro výhru a má ji. Jste spokojení?
Z výsledku nejsme nadšení, měli jsme dát alespoň pět gólů, ale to se nám nepodařilo. Za týden v odvetě se musíme zlepšit, musíme se na to zkoncentrovat.