ip
3. 8. 2008 22:07
Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Liberec potvrdil ambice. Na úvod sezony porazil mistrovskou Slavii.
Liberec potvrdil ambice. Na úvod sezony porazil mistrovskou Slavii. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Fotbalisté Liberce si v úvodu sezony připsali cennou výhru. Na domácí půdě porazili v neděli večer mistrovskou Slavii 2:1.

Souboj dvou aspirantů na ligový titul otevřel v prvním poločase důrazný Jan Nezmar. Hosté sice na začátku druhé části vyrovnali zásluhou Tomáše Necida, avšak poslední slovo měli v utkání nakonec Severočeši.

Těm zajistil první tři body v novém ligovém ročníku dalekonosnou střelou z přímého kopu Petr Papoušek, který nachytal slávistického gólmana Martina Vaniaka.

Utkání na stadionu U Nisy začalo z obou stran opatrně a diváci mohli od úvodních minut sledovat spíše bojovné klání.

S postupem času však začali být aktivnější spíše Severočeši. Ti se po sérii rohových kopů dopracovali v jedenadvacáté minutě i k první vážné příležitosti.

Po Papouškově centru a Košťálově přiťuknutí se míč dostal až k Andreji Keričovi, který však v nadějné pozici hlavičkoval jen do náruče brankáře Vaniaka. O chvíli později ještě střílel Bořek Dočkal, ale tentokrát nezamířil ani přesně mezi tři tyče.

Skóre utkání se tak poprvé změnilo až v závěru první půle, kdy se po přímém kopu Papouška dostal po důrazném souboji za obranu Jan Nezmar a za pomoci břevna nadvakrát překonal gólmana Vaniaka.

Hostující hráči se sice zlobili, že rozhodčí Franěk neodpískal faul libereckého střelce na Marka Jarolíma, ale tato diskuze jim nebyla nic platná.

Branka střídajícího Necida nestačila

Kouč Pražanů Karel Jarolím na nepříznivý stav brzy zareagoval a po přestávce poslal na hřiště Tomáše Necida. Ten se prezentoval kvalitní formou z uplynulého Eura "devatenáctek", kde vstřelil čtyři góly.

A ani v Liberci nevyšel osmnáctiletý útočník naprázdno, když hned po pěti minutách svého působení na hřišti zpracoval Šventův centr a tvrdou střelou srovnal stav.

Slavia se navíc po vstřelené brance psychicky zvedla a domácí hráči jen stěží odolávali útokům obhájce titulu. Aktivní byl zejména Marek Jarolím, ovšem ani jedna z jeho čtyř střel v síti brankáře Zlámala neskončila.

A když neuspěl ani Šenkeřík, přišel na druhé straně hřiště trest.

Sedmnáct minut před koncem utkání dostali liberečtí výhodu standardní situace. K míči se postavil vyhlášený exekutor Petr Papoušek a jeho dalekonosná rána překvapila brankáře Vaniaka - 2:1.

Hosté se sice ještě vrhli za dalším vyrovnáním, jenže poté co své šance nevyužili ani Krajčík s Latkou, skončilo večerní utkání vítězstvím Liberce v poměru 2:1