Jun třemi góly zničil Budějovice, nezaváhalo ani Brno

Red Spo
3. 8. 2008 18:57
Teplice - České Budějovice 4:0, Příbram - Brno 0:1
Tomáš Jun zaznamenal v utkání s Budějovicemi hattrick.
Tomáš Jun zaznamenal v utkání s Budějovicemi hattrick. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Teplic úspěšně vstoupili do nového ročníku Gambrinus ligy, když v nedělním odpoledním zápase zvítězili na domácím hřišti nad Českými Budějovicemi jednoznačně 4:0.

O vítězství Severočechů rozhodl třemi brankami útočník Tomáš Jun.

V dalším utkání prvního kola pak nezaváhalo ani ambiciózní Brno, jež si odváží všechny tři body z Příbrami za výhru 1:0.

Sobotní zápasy:
Sparta se dotrápila k první výhře. Zachránil ji Kadlec
Horváth se v Plzni uvedl gólem. Trefil se i Svěrkoš

Duel na teplických Stínadlech byl rovněž premiérou pro oba kouče. Na domácí lavičce se představil poprvé Jiří Plíšek, který v minulých týdnech nahradil Petra Radu, na straně druhé pak zažíval premiéru i českobudějovický trenér Jan Kmoch.

Více důvodů k radosti měl ale od úvodních okamžiků nástupce reprezentačního kouče Petra Rady. Už po pěti minutách hry se totiž dostal k přesnému centru Tomáš Jun a hlavičkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre utkání.

Domácí fotbalisty rychlá branka uklidnila a o chvíli později zkoušel štěstí také Michal Doležal. Jeho povedenou střelu ovšem zneškodnil gólman Kučera.

Ten si však vybral slabší chvilku v pětatřicáté minutě, kdy po nedůrazném souboji s Kleinem nabídl míč Junovi, a ten opět nezaváhal. Českobudějovické šance na zvrat pak ještě více zhatil střídající Jakub Mareš, jenž přidal v závěru první půle třetí branku.

Tepličtí fanoušci v ochozech se jednoznačně bavili a domácí hráči pokračovali v útočném přestavení i po přestávce.

Nepříjemné chvíle hostujícím obráncům připravil brzy nejprve Rosa, jehož hlavičku eliminoval na brankové čáře Kovařík, a krátce po něm opět Mareš, který svým pokusem orazítkoval pro změnu jen tyč.

Čtvrté gólové radosti se tak domácí příznivci dočkali dvacet minut před koncem. To pečetil konečný stav svou třetí brankou v utkání Tomáš Jun.

Návrat mezi elitu se Příbrami nevydařil

Úspěšně do nové sezony nakročilo také Brno. Čtvrtý celek loňského ročníku si odváží tři body z Příbrami, kde zvítězil po bojovném výkonu 1:0.

O jediný gólový zásah se postaral v pětapadesáté minutě útočník Aleš Besta, jenž zužitkoval přesnou přihrávku Tomáše Polácha.

1.FK Příbram - 1. FC Brno 0:1 (0:0)