Šlágr Sparta-Plzeň odřídí cizinec. Královec stop na tři mače

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 3. 2013 21:30
Nejlepší český rozhodčí Pavel Královec duel Sparta-Jablonec nezvládl. Damková trestá
Pro Spartu měl písknout penaltu, pak jí uznal neregulérní gól. Sudí Královec šlágr nezvládl | Foto: Eduard Erben

Praha -Zápas, ve kterém se dost možná rozhodne o mistru Gambrinus ligy, tedy duel přespříštího kola Sparta-Plzeň, bude řídit cizinec.

"Po dohodě s vedením FAČR a oběma kluby povede zápas Ital, Němec nebo Angličan. Rozhodnutí bude provedeno v týdnu před utkáním," rozhodla komise rozhodčích FAČR, vedená Dagmar Damkovou.

Nejlepší český sudí Pavel Královec tedy klíčový domácí zápas řídit nebude. I proto, že si bude zrovna odpykávat trest za chyby v zápase Sparta-Jablonec (2:2).

Komise rozhodčích, vedená Dagmar Damkovou konstatovala, že Královec v zápase pochybil tak, že poškodil obě strany.

Vytkli mu penaltu a gól z ofsajdu

"V 82. minutě měl být nařízen pokutový kop ve prospěch domácího družstva za držení hráče v nepřerušené hře a v 88. minutě neměla být uznána vyrovnávací branka domácích na 2:2 pro ofsajd," píše se v komuniké komise, které si deník Aktuálně.cz vyžádal.

Jinými slovy: komise uznala, že se měla kopat penalta po Eliášově stažení domácího útočníka Lafaty. A že sudí špatně vyhodnotili postavení střelce Zápotočného při vyrovnávacím gólu.

I proto si vedle Královce odpyká trest i asistent s praporkem Martin Wilczek.

Trest udělený českou komisí nic nemění na tom, že Pavel Královec bude ve středu večer pískat duel Ligy mistrů Bayern Mnichov-Arsenal.

Nevykázal Jarolíma

Ale vraťme se do Gambrinus ligy. Hrubých chyb rozhodčích bylo totiž v uplynulých dvou kolech víc.

Třeba sudí Pavel Franěk si dá tři zápasy pohov za chyby v utkání Slavia-Mladá Boleslav (1:1). "V 7. minutě měl být nařízen pokutový kop ve prospěch hostů za hraní rukou a ve 29. minutě měl být vyloučen hráč Boleslavi za surovou hru," usnesla se komise.

Jaroslav Bílek, sudí duelu Mladá Boleslav-Plzeň (0:2), bude v lize chybět po dvě kola. Komise mu vytkla, že za zastavení slibně se rozvíjejícího útoku hostí neuděll druhou žlutou kartu domácímu Jarolímovi.