Škorpión, šibenice, nůžky i úchvatná sóla. Na geniálního Schicka ale zbyl jen bronz

Aktualizováno 29. 11. 2023 10:28
Po nedělní úchvatné trefě Alejandra Garnacha má řada fanoušků jasno: tohle je gól roku. Devatenáctiletý křídelník Manchesteru United si ale ještě musí počkat, zda skutečně dostane Cenu Ference Puskáse, kterou od roku 2009 FIFA odměňuje autory nejkrásnějších tref. Připomeňte si fotbalisty, kteří už jejími laureáty jsou, a kousky, jimiž si to zasloužili.

2020 - Son Hung-min

Tottenham hostil v prosinci 2019 Burnley a neměl s ním vážnější problémy. V 9. minutě vedla parta kouče Josého Mourinha 2:0, ale to nejlepší přišlo ve 32. minutě. Korejská hvězda Son Hung-min vzal na hranici vlastního pokutového území míč, rozběhl se k brance soupeře, a přestože ho naháněl téměř kompletní tým hostů, ladně prošel až před gólmana a suverénně ho překonal.

"Wow. Son dal právě jeden z nejhezčích gólů po individuální akci, jaké jste kdy viděli. Podle mě gól roku," věštil už tehdy - a zcela správně - legendární anglický kanonýr Gary Lineker. Další bývalý reprezentant Albionu Matthew Le Tissier šel ještě dál. "Tohle je gól století," nebál se velkých slov v televizním studiu.